fbpx

#zostajewdomu oddolny ruch społeczny, który ma na celu zahamowanie rozprzestrzenianie koronowirusa. Popieramy!

Ograniczenie kontaktów międzyludzkich to podstawowa prewencja, którą mogą zastosować wszyscy obywatele w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się pandemii. Szybkie zastosowanie tej zasady, pozwoli na uniknięcie błędów z Włoch czy Chin i zwiększy szanse na bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że większa liczba zarażeń to nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla życia ludzi, ale też istotne naruszenie stabilizacji instytucji państwowych. Północne Włochy to jeden z najbogatszych regionów w Europie, który mógł pochwalić się sprawnym systemem zdrowotnym, mimo to, liczba zachorowań sprawiła, że dobrze działająca maszynka stała się niewydolna. Nie pozwólmy, by podobna sytuacja zdarzyła się w Polsce.

Wczoraj w sieci pojawił się  oddolny ruch społeczny wzywający mieszkańców planety, niezależnie od kraju pochodzenia, do czasowego ograniczenia kontaktów z innymi. To czas na chwilową izolację. „Nadszedł czasu, abyśmy jako obywatele Ziemi podjęli natychmiastowe działania i razem wzięli udział w walce przeciwko COVID-19. Powiedzmy wprost: zostańmy ku**a w domach!” – czytamy na stronie staythefuckhome.com.

Uważamy że to mądra sugestia, a zatem bądźmy solidarni, zostańmy w domu, jeśli to możliwe.

 

Źródło: noizz.pl

Dodaj komentarz