fbpx

Niezwykłe zdjęcia makro kropli wody ukazują ukryte piękno przyrody [FOTO]

Fotografia makro to coś więcej niż zdjęcia z bliska – ta technika oferuje nowe spojrzenie na świat, ukazując malutkie i często pomijane detale. Kanadyjski fotograf Don Komarechka odkrywa przyrodę przez obiektyw aparatu, ukazując krople wody jako miniaturowe dzieła sztuki. – “Wyglądały jak małe rzeźby” – mówi Komarechka w wywiadzie z My Modern Met. – “Niezwykle ulotne, i widoczne tylko pod odpowiednim kątem.”

Każde zdjęcie z tej sesji pokazuje malutkie krople wody na płatkach i łodygach kwiatów. Po eksperymentach z perspektywą, fotograf zdołał uchwycić niesamowite ujęcia pokazujące odbicie kwiatów na powierzchni kropel wody. Każda wygląda jak szklany przycisk do papieru lub śnieżna kula. – “Zawsze uważałem, że istotą dobrej fotografii jest połączenie sztuki z nauką; im bardziej się w to zagłębisz, tym lepsze uzyskasz wyniki” – mówi. – “Fotografia odbicia w kroplach wody to uosobienie tego stwierdzenia.”

Wśród delikatnych kropli widzimy także owady, co dodatkowo pokazuje, jak kruche są te momenty. Komarechka sprawia, że te ulotne chwile stają się nieśmiertelne, uwieczniając je na swoich zdjęciach, naciskając przycisk zwalniający migawki tuż zanim owad wejdzie w krople, lub jedna z nich spadnie na ziemię. Mówi: “Fotografia jest elementem drugorzędnym w dokumentowaniu niewielkich rzeźb, zanim woda wyparuje, a magia zniknie.”

Poniżej niesamowite fotografie Komarechki:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: mymodernmet.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: mymodernmet.com

https://mymodernmet.com/water-droplet-macro-photography-don-komarechka/?fbclid=IwAR0e_ucy_3fcPbCpyiUcsBzchqCRhMoQHigTnsnF0ltzqOh1Oj7m0Zcng3E

 

Dodaj komentarz