fbpx

Co powiesz na błękitne niebo i piaszczyste plaże na Barbadosie przez rok? Tamtejszy rząd przygotowuje propozycję dla wszystkich cyfrowych nomadów

Z powodu pandemii przejście na pracę zdalną dla wielu osób staje się koniecznością. Pół biedy, jeśli mieszkasz w miejscu, które oferuje ci idealne warunki do tej formy pracy. Ale jeśli jest inaczej, a ty akurat chciałbyś zmienić otoczenie na coś bardziej przyjaznego, co byś powiedział na błękitne niebo i piaszczyste plaże na Barbadosie? Brzmi jak bajka?

 

Skoro zdecydowałeś się właśnie zostać cyfrowym nomadą i tym samym chciałbyś uwolnić się do swojego biurowego stanowiska pracy, możemy zaproponować przeprowadzkę na karaibski Barbados;)  Brzmi nieco jak nierealne marzenie, ale nie do końca… .

Premier wyspy, Mia Mottley, zaproponowała specjalny program dla cudzoziemców, którzy chcieliby tu pracować zdalnie i żyć przez okres 12 miesięcy. Eksperyment nosiłby nazwę  „Barbados Welcome Stamp” (nazwa odnosi się do paszportowych pieczątek), a rząd pokłada w nim bardzo duże nadzieje. Program miałby wspomóc sektor turystyczny wyspy, który mocno ucierpiał z powodu ograniczeń krótkoterminowych podróży wywołanych pandemią . Turystyka stanowi 40 procent PKB Barbadosu, a 30 procent jego siły roboczej jest zatrudniona w tym sektorze. W związku z ograniczeniem lotów i rejsów statkami wycieczkowymi, w ciągu kilku miesięcy pandemii  budżet kraju ucierpiał niewyobrażalnie.

 

Dla tych, którzy skorzystaliby z programu, pobyt na wyspie byłby doskonałą okazją, aby całkowicie zanurzyć się w lokalnej rzeczywistości, poznać jej kulturę, kuchnię oraz styl życia mieszkańców, czego wakacyjni turyści przebywający zazwyczaj w hotelach, nie są w stanie doświadczyć.

Aby  zachęcić do długoterminowego pobytu na wyspie,  Mia Mottley podkreśla, że rząd będzie chciał zaproponować wysokiej klasy, atrakcyjne warunki. Tylko wtedy program może okazać się skuteczny.  Na tę chwilę szczegóły na temat programu są wciąż mało znane, ale biorąc pod uwagę, że Barbados przygotowuje się ponownie otworzyć swoje granice dla międzynarodowych gości 12 lipca, można się spodziewać, że więcej na ten temat będziemy mogli usłyszeć  już niebawem.

Wszyscy podróżni, którzy zechcą przybyć na Barbados zobowiązani są do przedstawienia ujemnego wyniku testu COVID-19, muszą też mieć założoną maskę na lotnisku. Osoby przybywające z krajów wysokiego ryzyka będą musiały wykonać test w ciągu 72 godzin przed wylotem, a goście z krajów niskiego ryzyka mogą zrobić  go na tydzień przed podróżą.

 

Opracowanie: Agata Pałach

Źródło: lonelyplanet.com

 

Dodaj komentarz