fbpx

Pakistan: Słoń trzymany przez 35 lat na łańcuchach, został wypuszczony

Po trwającej przez 5 lat kampanii, słoń Kaavan ma zostać w końcu uwolniony.

Zwierzę całe swoje życie spędziło w zoo w Maraghazar w stolicy Pakistanu, Islamabadzie. Jak twierdzą działacze a rzecz praw zwierząt, słoń nie był tam traktowany zbyt dobrze. Trzymany był na łańcuchach i wykazywał objawy choroby psychicznej. Jedyny towarzysz Kaavana zmarł w 2012 roku, od tamtego czasu jego historia cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Zaniedbanie, którego doświadczył Kaavan, wywołało globalne oburzenie. Kampania mająca na celu uwolnienie go została poparta przez liczne gwiazdy, w tym piosenkarkę Cher, a petycja z żądaniem uwolnienia go zebrała ponad 400.000 podpisów.

Pakistański sąd ostatecznie zatwierdził relokację słonia w maju, zdecydowano, że zostanie on wysłany do sanktuarium Leka w Kambodży.

Minister rządu Malik Amin Aslam powiedział, że władze „uwolnią tego słonia z życzliwym sercem i zapewnią mu szczęśliwe życie”.

Orzeczenie sądu nakazało również tymczasowe przeniesienie dziesiątków innych zwierząt, w tym niedźwiedzi brunatnych, lwów i ptaków, do czasu kiedy zoo poprawi swoje standardy.

Źródło: euronews.com

Dodaj komentarz