fbpx

Niewidomy Golder Retriever ma swojego własnego psa przewodnika, razem tworzą najsłodszą parę przyjaciół!

 

Niektóre zwierzęta naprawdę świetnie radzą sobie w troszczeniu się o swoich pobratymców. Pewien pies rasy Golden Retriever stracił wzrok na skutek choroby. Jego właściciele martwili się tym, jak ich psiak sobie poradzi, jednak on znalazł sobie swojego własnego psa przewodnika. Nic dziwnego, że ta para stała się nierozłączna i być może są najsłodszymi przyjaciółmi, jakich kiedykolwiek zobaczysz.

Jake jest 2-letnim Golden Retrieverem, którego oczy z jakiegoś powodu przestały wytwarzać łzy. Jego właściciele zostali postawieni przed wyborem: poddać psa operacji usunięcia oczu lub pozwolić go uśpić. To była ciężka decyzja, jednak w końcu zdecydowali się dać psinie szansę na drugie życie. Niesamowite, ale przyjaciółka Jake’a, Addie, zainterweniowała, chcąc pomóc mu odnaleźć się w życiu bez oczu.

 

Jake i Addie przyjaźnili się od jakiegoś czasu, jeszcze zanim stan oczu Jake’a zaczął się pogarszać. Nic dziwnego więc, że Addie okazała się być nieocenionym wsparciem po jego operacji i zaczęła pełnić funkcję jego nowych oczu.

“Jake podąża za zapachem i dźwiękiem Addie. Po operacji, Addie nosiła mały dzwoneczek na obroży do czasu, aż Jake nauczył się sam za nią podążać” – mówi ich właścicielka, Kim.

 

 

Według Kim, oba psy mają zupełnie różne osobowości, które nawzajem idealnie się uzupełniają.

“Jake to typ wyluzowanego surfera. Śpi na grzbiecie z łapami w powietrzu. Addie z drugiej strony to przytulanka. Uwielbia być wszędzie tam, gdzie my, i zawsze jest chętna do buziaków” – mówi Kim.

 

Jake i Addie to naprawdę urocza parka. Bądź na bieżąco z ich losem i sprawdź ich Instagrama i Facebooka.

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło: elitereaders.com

 

Dodaj komentarz