fbpx

13-latka z Indii najmłodszą kobietą na Mount Everest

1

Malavath Purna w sobotę zdobyła Mount Everest. Ma 13 lat i jest najmłodszą kobietą, która stanęła na tym szczycie. Urodziła się 10 czerwca 2000 roku i pochodzi z rodziny rolniczej.

W wyprawie towarzyszył jej 16-letni kolega, Sadhanapalli Anand Kumar. Nastolatki są uczniami i stypendystami Social Welfare Educational Society w Andhra Pradesh. Na szczyt weszli w sobotę o 6 rano, po 52- dniowej wyprawie.

Duet został wytypowany spośród grupy 150 młodych ludzi, którzy w ramach inicjatywy promowania aktywności wśród uczniów szkoły, zainteresowali się sportami ekstremalnymi i przeszli wstępne badania.

Dwudziestu uczestników programu zostało wysłanych do prestiżowej szkoły dla alpinistów w Darjeeling. Po odbyciu szkolenia ze sportów ekstremalnych, dziewięć osób zostało wysłanych na treningi wysokogórskie na granicy Indii i Chin.

Dwoje studentów z najwyższym stopniem wytrzymałości, siły i kondycji zostało wysłanych w kwietniu na wyprawę na Mount Everest. Tymi młodymi ludźmi byli Malavath Purna i Sadhanapalli Anand Kumar. Według oficjalnych komunikatów członków ekspedycji, nastolatki wracają do bazy. Purna – najmłodsza kobieta na szczycie Mount Everestu, urodziła się 10 czerwca 2000 roku i pochodzi z rodziny rolniczej.

 

Źródło: http://wiadomosci.onet.pl/13-latka-z-indii-najmlodsza-kobieta-na-mount-everest/y7t0b

Dodaj komentarz