fbpx

Uczestnicy programu Top Model pomagają zwierzętom, pozując do charytatywnego kalendarza

Fundacja Centaurus opiekuje się zwierzętami od 2006 roku. Jest to międzynarodowa organizacja non profit, koncentrująca swoje działania i projekty wokół dobroczynności wobec zwierząt w wielu aspektach. Stado prawie 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, kilkaset psów, liczne zwierzęta gospodarskie i domowe to zasługa 400 000 Darczyńców z całego świata, którzy wsparli instytucję. Aktualna sytuacja na świecie pozbawiła zarówno tę, jak i wiele innych fundacji sporej części finansów, a przecież takie inicjatywy utrzymują się zazwyczaj wyłącznie z darowizn.

Fotografka Pamela Porwen postanowiła wyciągnąć pomocną dłoń do wrocławskiego ośrodka i wraz z byłymi finalistami programu Top Model stworzyła kalendarz charytatywny.

Modele i zwierzaki

Pamela Porwen zaprosiła w tym roku do współpracy modelki i modeli znanych z programu Top Model. Każdy z nich pozował z psem ze schroniska.

– „Myślę, że były to jedne z trudniejszych sesji, jakie w życiu robiłam. Trudno jest pracować ze zwierzętami po przejściach i do tego jeszcze zsynchronizować modeli tak, żeby wszyscy wyszli korzystnie na zdjęciach. Pieski były bardzo ruchliwe. Wszystkie sesje odbyły się w plenerze ze względu na to, że studio i sztuczne lampy albo dźwięki, jakie wydają przy robieniu zdjęć, mogłyby stresować zwierzęta” – skomentowała fotografka.

W rezultacie sesja okazała się doskonałą zabawą, zarówno dla bezdomnych czworonogów, jak i wszystkich uczestniczących w niej osób. W sesji wzięli udział: Klaudia Chojnacka, Nikola Furman, Marcin Chowaniak z ostatniej, ósmej edycji Top Model, Mateusz Mil i Mateusz Zapotocki z szóstej edycji i Ania Piszczałka z pierwszej. O wygląd modeli i modelek zatroszczyli się styliści z programu Stylowy Projekt – Adrian Fabian i Piotr Czupryn, a także projektanci Wiktoria Szperkowska, Mateusz Jagodziński i wizażyści Bartosz Stanke i Weronika Tutaj.

Pomaganie jest fajne

Gotowy projekt, czyli kalendarz charytatywny będzie można licytować na stronie fundacji na Facebooku. Datki na fundację można dodatkowo składać na stronie https://centaurus.org.pl/darowizna.  

– „Fotografia ma moc i wierzę, że dzięki niej znajdą się osoby, które zechcą licytować zdjęcia lub oddać darowiznę na fundację” – podsumowała Pamela Porwen.

 

Dodaj komentarz