fbpx

Na tym niesamowitym nagraniu wykonanym przez NASA, Ziemia wygląda jak żywa istota

Studio NASA opublikowało niesamowite nagranie, które pokazuje Ziemię w sposób, jakiego najprawdopodobniej nigdy dotąd nie widziałeś.

To nagranie to symulacja poklatkowa przedstawiająca siedem dni w 2005 roku, kiedy tajfun 4 kategorii powstał na wybrzeżu Chin. Ten okres siedmiu dni został wielokrotnie powtórzony w trakcie tej wizualizacji.

Naukowcy skorzystali z danych zarejestrowanych przez system GEOS-5 (Goddard Earth Observing System Model, 5. wersja), żeby przedstawić symulację gęstych chmur. Uruchomienie tej konkretnej symulacji, nazwanej 7km-G5NR, przeprowadzono na superkomputerze. Ta krótka wizualizacja wytworzyła petabajty danych wyjściowych i odwołała się do prawie terabajta plików typu brickmap.

 

Według strony internetowej SVS, celem takich filmików jak ten powyżej jest przedstawić ludziom wyraźniejszy obraz naszej planety i naszego własnego miejsca na niej, a także aby pokazać, czym zajmuje się NASA: „SVS ściśle współpracuje z naukowcami w tworzeniu wizualizacji, animacji i obrazów, aby promować większe zrozumienie Ziemi i badań kosmicznych w Centrum Lotów Kosmicznych imienia Roberta H. Goddarda oraz wśród społeczności badawczej NASA”.

Patrząc na to nagranie, można by powiedzieć, że im się udało.

 

Tłumaczenie: Ola Kotlęga

Źródło:  futurism.com

 

Dodaj komentarz