fbpx

Kongresmen w samotności, po cichu, zbierał śmieci w Kapitolu

„Kiedy widzisz, że coś, co kochasz, jest zranione, chcesz to naprawić” – powiedział kongresmen Andy Kim, przedstawiciel New Jersey.

Butelki z wodą, odzież, flagi Trumpa, a nawet flaga USA zaśmiecały podłogę wewnątrz Kapitolu po tym, jak tłum popierający prezydenta Donalda Trumpa splądrował budynek.

Reprezentant New Jersey, Andy Kim, chodził pośród tego bałaganu wkrótce po głosowaniu, poczuł wtedy ciężar kończącego się dnia, co zmotywowało go do sprzątnięcia porozrzucanych dookoła śmieci.

„Byłem naprawdę poruszony emocjonalnie. Poczułem ogromny, przejmujący przypływ patriotyzmu” – powiedział w wywiadzie.

Polityk zauważył, jak policjanci wkładają tekturowe pudełka do worków na śmieci, poprosił więc o jeden dla siebie i przyłączył się do sprzątania.

„Kiedy widzisz, że coś, co kochasz, jest zranione, chcesz to naprawić. Uwielbiam Kapitol. Jestem zaszczycony tym, że mogę tu być” – powiedział.

„Ten budynek jest niezwykły, a rotunda inspiruje w szczególności. Ile niezliczonych pokoleń zostało zainspirowanych w tym pomieszczeniu?”

„To naprawdę złamało mi serce i po prostu poczułem się zmuszony do zrobienia czegoś. … Co więcej mogłem uczynić?”

Jak twierdzi jeden z kolegów Kima, który na początku go nie rozpoznał, nie szukał on rozgłosu

„Wydaj mi się, że było to około pierwszej w nocy” – powiedział Tom Malinowski, demokratyczny reprezentant New Jersey.

„Było tam kilku żołnierzy Gwardii Narodowej i zauważyłem, że ktoś na czworakach pochyla się pod ławą, żeby coś podnieść, to był Andy, który po cichu, w samotności wkładał śmieci do plastikowej torby. Najwyraźniej nie robił tego dla publiczności”.

„To był dla mnie najbardziej wzruszający moment tej długiej nocy”.

Gubernator stanu New Jersey Phil Murphy powiedział, że Kim „reprezentuje to, co najlepsze w New Jersey i naszym kraju”.

https://twitter.com/RepDeanPhillips/status/1347311506266984450?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1347311506266984450%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.today.com%2Fnews%2Fnew-jersey-rep-andy-kim-helps-clean-capitol-after-rioting-t205331

Źródło: today.com

Dodaj komentarz