fbpx

Sekret „The Secret” Książka, która odmieniła myślenie tak wielu osób – cytaty, fragmenty, przemyślenia

Autorką legendarnej już książki Sekret, jest Rhonda Byrne (ur. 26 sierpnia 1945) – australijska pisarka, która jest również producentką filmu o tym samym tytule. Zarówno książka, jak i film odniosły wielki sukces komercyjny na całym świecie – według danych z 2010 r., książkę przetłumaczoną na 40 języków sprzedano w ponad 19 milionów egzemplarzy.

Sekret oraz kolejne książki z tej serii oparte są na idei tzw. prawa przyciągania, czyli na wierze w to, że sukcesy i porażki danej osoby są bezpośrednim skutkiem jej myśli. Modyfikując swoje myśli i nastawienie można więc przyciągnąć do siebie pożądane dobra.

Przybliżmy sobie jeszcze raz, najlepsze fragmenty książki oraz filmu Sekret, cytaty Rhondy Byrne oraz innych autorów współtworzących te dzieła:

„Podążaj za tym, co Cię uszczęśliwia, a wszechświat otworzy Ci drzwi, nawet gdyby wydawałoby się, że wokół są same ściany”.

„Twoje myśli i uczucia tworzą Twoje życie”.

„Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz, i uczynić z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w Twoim życiu”.

„Każda Twoja myśl jest czymś realnym – jest siłą”.

„Twoje życie jest w Twoich rękach. Bez względu na to, kim jesteś i co się wydarzyło w Twoim życiu, możesz zacząć świadomie wybierać swoje myśli i tym samym zmienić życie. Nie ma czegoś takiego jak beznadziejna sytuacja. Każda okoliczność Twoje życia może się zmienić!”

„Jeśli będziesz wracał w myślach do tego, że jeszcze nie otrzymałeś upragnionej rzeczy, to tym samym będziesz przyciągał właśnie to, że jej nie otrzymałeś. Musisz uwierzyć, że już ją masz. Musisz uwierzyć, że już ją otrzymałeś”.

„Musisz wypełnić tablicę swojego życia tym, czego pragniesz. Jeśli wypełniłeś ją bagażem przeszłości, to zetrzyj ją czym prędzej. Zetrzyj wszystko z przeszłości, co Ci nie służy, i bądź wdzięczny, że doprowadziło Cię do tego miejsca i do nowego początku. Masz czystą kartę i możesz zacząć od nowa – tutaj, w tej chwili. Znajdź swoją radość i żyj nią!”

„Wszyscy posiadamy więcej siły i mamy większe możliwości, niż to sobie uświadamiamy”.

„Człowiek staje się tym, co myśli”.

„Większość ludzi określa samych siebie poprzez swoje skończone i ograniczone ciało, ale nie jesteś ograniczonym ciałem. Nawet pod mikroskopem jesteś polem energii. Oto co wiemy o energii: „Co tworzy świat? „ — pytasz fizyka kwantowego. On zaś odpowiada: „Energia”. Prosisz, by ją opisał. „Okej, nigdy nie można jej stworzyć ani zniszczyć, zawsze była i zawsze jest, wszystko, co kiedykolwiek istniało, istnieje, przybiera formę poprzez formę i z formy”. Pytasz teologa: „Co stworzyło Wszechświat?”. On zaś odpowie: „Bóg”. Prosisz, by opisał Boga. „Zawsze był i zawsze jest, nigdy nie może być stworzony ani zniszczony; to, co zawsze było, zawsze będzie, zawsze przybiera formę poprzez formę i z formy”. Widzicie, to ten sam opis, inna jest tylko terminologia”.

„Nieuleczalne” znaczy „uleczalne od wewnątrz”.

„Prawo zgodziło się wraz z początkiem czasu. Zawsze było i zawsze będzie”.

„A więc szczęście jest w gruncie rzeczy paliwem sukcesu”.

„Jest dość wszystkiego dla wszystkich i każdy powinien zaspokajać swoje pragnienia”.

„Sukces przychodzi od wewnątrz, nie od zewnątrz”.

„Jesteś Michałem Aniołem własnego życia. Dawid, którego rzeźbisz, to Ty sam”.

„Jeśli nie rozumiesz prawa, nie oznacza to wcale, że powinieneś je odrzucać”.

„Twoje myśli to ziarno i od nich zależy żniwo”.

„Na tym polega problem. Większość ludzi myśli o tym, czego nie chce, i zastanawia się, dlaczego to, co niechciane, bezustannie się pojawia”.

„Ujrzyj samego siebie żyjącego w dostatku, a przyciągniesz ów dostatek. To działa w każdej chwili, w przypadku każdej osoby”.

„Prawo zrodziło się wraz z początkiem czasu. Zawsze było i zawsze będzie”.

„Żyjemy we Wszechświecie, w którym obowiązują prawa, jak na przykład prawo grawitacji. Jeśli spadniesz z dachu budynku, nie będzie miało znaczenia, czy jesteś dobrym, czy złym
człowiekiem – i tak uderzysz o ziemię”.

„Uczucia i emocje to niewiarygodny dar, który pozwala nam rozumieć, co myślimy”.

„To właśnie połączenie myśli i miłości tworzy niepowstrzymaną siłę prawa przyciągania”.

„Możesz zacząć od niczego; z niczego i z braku drogi zrodzi się droga”.

„Znasz zapewne kogoś, kto jest szczupły i je jak koń, i oświadcza z dumą: »Jem, co chcę, i zawsze mam idealną wagę«. I wtedy dżin Wszechświata mówi: „Twoje życzenie jest dla
mnie rozkazem!”

„Czas jest iluzją”.

„Jeśli widzisz coś w swoim umyśle, to wkrótce będziesz miał to w ręku. Jeśli potrafisz myśleć o tym, czego chcesz, i uczynić z tego dominującą myśl, to sprawisz, że pojawi się to w Twoim życiu”.

Samo tworzenie tego opracowania wywołało we mnie bardzo miłe wspomnienia a świeże spojrzenie, dało mi zrozumienie tematu na nowo, ale już z zupełnie innej perspektywy. Mam nadzieję, że u was będzie podobnie.

Opracowanie: Marcin Tokarski
Źródło: wikipedia

 

One thought on “Sekret „The Secret” Książka, która odmieniła myślenie tak wielu osób – cytaty, fragmenty, przemyślenia

Dodaj komentarz