fbpx

Nauczyciel zdradził w liście przepis na szczęśliwe życie

Nauczyciel Krystian Ostrowski pisze listy które, które publikuje później w sieci. Adresatami nie są kobiety czy przyjaciele, lecz wszyscy, którzy uczestniczą w życiu szkolnym.

Jego najnowszy wpis zatytułowany „List Do Człowieka”, zamieszczony na  facebookowym profilu „School Sucks”, skierowany jest do każdego, niezależnie od wieku, profesji czy zainteresowań.

LIST DO CZŁOWIEKA 2k19

Przyjaźnij się z ludźmi młodszymi o 10 czy 20 lat. Przyjaźnij się z ludźmi starszymi o 10 czy 20 lat. Wasze światy wzbogacą się ogromnie i będziecie mogli wzajemnie dzielić się tym, co w waszym życiu najcenniejsze. Jedynym miejscem na świecie, w którym spotykają się ludzie w tym samym wieku, jest szkoła – sztuczny twór społeczny, który powstał dopiero w XVIII wieku. Wcześniej ludzie nie mieli pojęcia, z której klasy są ich przyjaciele, bo nie było klas. Nie martw się normami społecznymi: one istnieją w świadomości ludzi przeciętnych, często nie mających ani własnego zdania, ani umiejętności samodzielnego analizowania rzeczywistości i bojących się powiedzieć głośno to, co naprawdę myślą, oszukujących cały czas siebie i innych. Nie przejmuj się zbytnio opinią innych, jeśli robisz coś dobrego: dobro obroni się samo….

Całość listu poniżej:

Dodaj komentarz