fbpx

Przyciągnie dobrobyt materialny i szczęście. Oto czego nie wiesz o aloesie

Aloes to niepozorna rodzina z rodziny sukulentów, której pozytywne właściwości były wykorzystywane już kilkaset lat temu. Łodygi z aloesu leczyły rany, sok poprawiał zdolności immunologiczne, a jego obecność na parapecie w sypialni polepszała jakość snu. Ale co łączy dobrobyt z aloesem?

Zdrowy w umiarze

Aloes zawdzięcza swoje lecznicze właściwości substancjom aktywnym, m. in. aloinie, barbaloinie oraz aloeemodynie, które wykazują działanie bakteriobójcze i skuteczne w walce z nowotworami. Sok z aloesu pobudza układ odpornościowy do pracy, należy jednak uważać, aby zawsze pić go w rozcieńczonej formie. Spożywany w nadmiarze może spowodować zbyt duże wydalenie z organizmu potasu i innych ważnych dla zdrowia elektrolitów.

Maści aloesowe i wyciągi z soku są natomiast nie do przecenienia. Pomagają w problemach skórnych, leczą owrzodzenia i odleżyny – wszystko dzięki antyprostaglandynie – substancji, która łagodzi ból, ułatwia gojenie i hamuje procesy zapalne.

Aloes a feng-shui

Warto jednak wiedzieć, że już samo posiadanie sukulenta w mieszkaniu może poprawiać zdrowie. Aloes należy do grupy roślin, które oczyszczają powietrze z toksyn, ułatwiają oddychanie i generują dobrą energię. Według nauczycieli feng-shui ustawienie go w konkretnym miejscu przyciągało szczęście lub zapobiegało konfliktom. Według nich postawienie doniczki z aloesem we wschodniej części mieszkania pomaga ustabilizować relacje rodzinne. Jeśli chcesz, aby w twoim mieszkaniu zagościły spokój i harmonia, a także finansowy dobrobyt koniecznie wybierz parapet wschodzącego słońca. Aloes w południowej części domu przyciągnie zapowiedź rozwoju i zmian na lepsze.

Aloes świetnie sprawdzi się w ciepłych i nasłonecznionych mieszkaniach. Przeżyje nawet u osoby, która zapomina, że ma kwiaty w domu. Jak każdy sukulent (a więc roślinna pustynna) nie potrzebuje dużych wymagań, aby przetrwać. Podlewaj rzadko, ale obficie, a nadmiar wody w doniczce odlej.

Źródło:  Zdrowienapoziomie.pl – Porady zdrowotne

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz