fbpx

15-latek z Polski bohaterem w Niemczech

15-letni Bartek Zarębski uratował strażaka, którego porwała woda podczas powodzi w Nadrenii Północnej-Westfalii. Jego wyczyn został uwieczniony na nagraniu, które pojawiło się w sieci. Chłopak został w Niemczech okrzyknięty bohaterem.

Do zdarzenia doszło w mieście Altena w Nadrenii Północnej-Westalii. Nastolatek zauważył strażaka płynącego z nurtem rzeki i wraz ze swoim kolegą ruszył na pomoc. Chłopcy mieli jednak problem z wyciągnięciem mężczyzny. Udało się to dopiero po przejściu na drugą stronę drogi. Nagranie z akcji trafiło do mediów społecznościowych — wideo udostępnił między innymi niemiecki dziennik “Bild”.

“Musiałem go uratować”

— Jeden popłynął do nas i tam go złapałem. Jego ojciec porwany przez nurt, trafił pod samochód i nie dało się go uratować. Ale tego strażaka musiałem uratować — 15-letni Bartek Zarębski opowiadał reporterowi Polsat News.

— Bałem się, ale po prostu musiałem to zrobić. Musiałem uratować tego mężczyznę. Nie myślałem długo. Chciałem to zrobić. Każdy zachowałby się tak samo na moim miejscu — powiedział wcześniej reporterowi dziennika “Bild”.

Strażak, którego uratował młody Polak, tego samego dnia stracił ojca.

Dodaj komentarz