fbpx

Nastolatka przekazała bankom żywności ponad 3 tony produktów z własnego ogrodu

Kiedy nastolatka z Iowa, Lauren Schroeder, pojawiła się na lokalnej zbiórce żywności, zauważyła, że brakuje tam zdrowych produktów. Było dużo puszek i opakowań, ale mało świeżych warzyw i owoców. Lauren postanowiła to zmienić.

Nastolatka otrzymała od rodziców pół akra ziemi (ok. 2 tys. metrów kwadratowych), na której udało jej się uprawić ponad 3 tony warzyw. Ich wartość rynkowa została oszacowana na 15 tys. dolarów. Wszystko to przekazała do banków żywności i organizacji non-profit w regionie Quad Cities.

Lauren, uczennica szkoły średniej Calamus-Wheatland, oprócz uprawiania ogrodu, zajmuje się hodowlą bydła. W wolnych chwilach gra w softball. Nigdy wcześniej nie zarządzała ogrodem, ale jak mówi jej mama Katie Schroeder, poważnie potraktowała naukę ogrodnictwa.

Jej działania przyciągnęły uwagę organizacji edukacyjno-przemysłowej Future Farmers of America, która przyznała jej niewielki grant na materiały i nasiona. Pomagało jej również młodsze rodzeństwo, ale to ona spędzała ciężkie godziny na podlewaniu i odchwaszczaniu – łącznie 2 do 3 godzin każdego dnia.

Jej praca i zaufanie FFA szybko zaowocowały, a ona zaczęła przekazywać 15 rodzajów warzyw organizacjom takim jak Carroll Assistance Center, dom opieki Wheatland, Café on Vine, River Bend Food Bank, Lost Nation Food Pantry, Family Resources, Lady of the Prairie i Community Action of Eastern Iowa.

“To było naprawdę wspaniałe uczucie wiedzieć, że każdy, kto chciał świeże warzywa, mógł je dostać” — powiedziała Lauren w wywiadzie dla Washington Post.

“Wiedziałam, że chcę to kontynuować” — dodała.

Po otrzymaniu drugiego grantu od Future Farmers of America Lauren zamieniła swoje pół akra na pełny akr ziemi i rozszerzyła liczbę uprawianych warzyw do 20 różnych gatunków.

Jej celem jest przekazanie 9 ton warzyw do czasu ukończenia szkoły w przyszłym czerwcu.

“Jak można nie być dumnym” — powiedziała jej mama Katie, “naprawdę skupiła się na nauce ogrodnictwa, ale przede wszystkim na wykorzystaniu tej wiedzy do pomocy innym”.

Źródło: msn.com

Dodaj komentarz