fbpx

Słoń spędził 50 lat w niewoli! Płakał, kiedy go uwolnili

Przez 50 lat słoń o imieniu Raju żył na uwięzi. Do nogi miał przytwierdzony łańcuch z kolcami, który wrastał w jego skórę. Kiedy obrońcy zwierząt uwolnili go, zwierzę płakało… Ta wzruszająca historia wydarzył się w Indiach

Słoń został odebrany mamie i uwięziony, kiedy miał zaledwie kilka miesięcy. Przez swoje 50-letnie życie wiele razy zmienił właściciela, niestety nigdy nie miał szczęścia. Zawsze trafiał na złych ludzi, którzy zmuszali go do pracy, nie karmili, a przede wszystkim bili i trzymali na łańcuchu, który wrzynał mu się w nogę.

Obrońcy zwierząt dowiedzieli się o jego istnieniu. Odnaleźli go i pod osłoną nocy uwolnili. W akcji ratowania umęczonego zwierzęcia uczestniczyło 10 lekarzy weterynarii i 20 aktywistów zajmujących się ochroną zwierząt i dwóch policjantów. Właściciel nie miał nic do gadania. Trzymając wierzę w takich warunkach, złamał prawo. Ludzie byli przejęci, słoń nie dość, że był w opłakanym stanie, to jeszcze po uwolnieniu zaczął płakać. – Raju był więziony 24 godziny na dobę. Kiedy go uwolniliśmy, z jego oczu zaczęły płynąć łzy szczęścia. Tak jakby zdawał sobie sprawę z tego, że został uwolniony. Słonie są bardzo inteligentne, możemy sobie tylko wyobrazić, jak bardzo musiał cierpieć przez te 50 lat życia na uwięzi – mówił Pooja Binepal, który uczestniczył w akcji.

Słoń został przewieziony do specjalnego ośrodka dla starych słoni, gdzie dochodzi do siebie. Zwierzęta żyją około 70 lat, przynajmniej ostatnie lata swojego życia Raju spędzi na wolności.

Film z uwalniania słonia Raju:

 2

3

4

5

6

7

Źródło: http://www.fakt.pl/wydarzenia/indie-slon-raju-50-lat-zyl-w-uwiezi-kiedy-go-uwolnili-plakal,artykuly,473213.html

2 thoughts on “Słoń spędził 50 lat w niewoli! Płakał, kiedy go uwolnili

  • 6 czerwca 2018 at 12:38
    Permalink

    oczywiscie globalny pirat – youtube, musial usunac to video, co za lamusy

    Reply

Dodaj komentarz