fbpx

Dziewczynka, która nigdy nie jadła cukru, ma już 6 lat. Oto jak teraz wygląda

Pamiętacie zdjęcie dziecka z brokułem w ręku, które jakiś czas temu obiegło świat? Mama dziewczynki ogłosiła wówczas, że jej córka w ogóle nie będzie jadła cukru. Okazało się, że nie było to słowa rzucane na wiatr. Dziś dziewczynka ma 6 lat i dzięki specjalnej diecie w ogóle nie choruje.
Dieta bez cukru

Pochodząca z Australii Shan Cooper jest trenerką żywności. Kiedy na świat przyszła jej córka Grace, postanowiła, że dziecko będzie na diecie paleo. Jest to tzw. dieta jaskiniowców. Polega ona na tym, że unika się przetworzonych produktów, a wybiera te proste i świeże. Rezygnuje się także z cukru.

Gdy świeżo upieczona mama postanowiła upublicznić swoją decyzję na temat diety dziecka, zyskała sporą popularność. Jej pomysł był szeroko komentowany. Jedni podkreślali, że w ten sposób krzywdzi dziecko, bo zabrania mu tego, co mogą rówieśnicy. Inni twierdzili, że to dobra decyzja i kibicowali młodej mamie. To właśnie wtedy w sieci poniosło się zdjęcie małego dziecka z brokułem w buzi.

Jak dziś wygląda dziewczynka, która nie je cukru?

Obecnie Grace ma już 6 lat i wciąż jest na diecie paleo. Jej mama uważa, że zdrowe nawyki żywieniowe są dla niej normą i dziewczynka intuicyjnie sięga po nieprzetworzone produkty. Shan Cooper zdradziła również, że jej córce jedynie raz zdarzyło się zachorować.

Pomimo kontaktu z chorującymi rówieśnikami, Grace nie doświadcza drobnych infekcji czy przeziębień. Tak dzisiaj wygląda dziewczynka, która nie je cukru:

Pomysł na nietypową dietę dla dziecka zainspirował także inne mamy. Shan Cooper przekonuje, że wybieranie nieprzetworzonej żywności i tradycyjnych produktów wcale nie jest skomplikowane – jej samej i Grace przychodzi to z łatwością. Swoimi pomysłami na jadłospisy mama i córka dzielą się także na Instagramie (myfoodreligion).

Dodaj komentarz