fbpx

Kobieta zaczęła rodzić przed szpitalem, poród odebrał policjant

“Policjant z Kozienic w woj. mazowieckim odebrał poród. Pomógł kobiecie, która nie zdążyła dotrzeć do szpitala na czas i zaczęła rodzić w samochodzie na parkingu tuż przed lecznicą” – poinformowała rzeczniczka kozienickiej policji asp. Ilona Tarczyńska.

W środę wieczorem 30-letni st. sierż. Ireneusz Iwańczyk pełnił obowiązki służbowe przed szpitalem w Kozienicach, gdy nagle usłyszał krzyk kobiety. Natychmiast wybiegł z radiowozu i podbiegł do auta stojącego na parkingu. Była tam kobieta, która właśnie zaczęła rodzić, i towarzyszący jej mąż.

— Funkcjonariusz założył rękawiczki i widząc wystającą główkę dziecka, odebrał poród. Gdy w pewnym momencie dziecko zaczęło się krztusić, przełożył je na dłoń i klepnął, wtedy chłopiec wydał głos – zrelacjonowała Tarczyńska.

“Sam za kilka miesięcy zostanie ojcem”

Kiedy maluch był już bezpieczny, mundurowy podał noworodka matce. Następnie kobietą i je nowo narodzonym dzieckiem zajęli się specjaliści ze szpitala.

Poród przed szpitalem był dla 30-letniego funkcjonariusza niezwykłym przeżyciem.

— Sam za kilka miesięcy zostanie ojcem i od pewnego czasu czyta książki dotyczące rodzicielstwa, co ułatwiło mu odebranie porodu — dodała asp. Tarczyńska.

Źródło: dziennik.pl

2 thoughts on “Kobieta zaczęła rodzić przed szpitalem, poród odebrał policjant

Dodaj komentarz