fbpx

O wiernych psach i rzadkich truflach. Włoski dokument, który poruszy serca

Masz ochotę na wzruszający film, po którym inaczej spojrzysz na świat? Obejrzyj „Truflarzy” – dokument o ludziach i ich psach, którzy w piemonckich górach szukają rzadkich trufli – największego przysmaku włoskich smakoszy.

Carlo, Enrico, Piero i Sergio to głowni bohaterowie dokumentu stworzonego przez Michaela Dwecka i Gregory’ego Kershaw. Choć na pierwszy rzut oka bardzo różnią się od siebie, tak naprawdę łączy ich jedno – pasja poszukiwań i umiłowanie prostoty życia. Razem ze swoimi psami przemierzają lasy Piemontu w poszukiwaniu drogich trufli o nazwie Alba.

Nie dajcie się jednak zmylić. To nie chęć zysku kieruje motywami czwórki bohaterów, ale potrzeba bycia blisko przyrody i głębokie więzi z czworonogami. Twórcy filmu, twierdzą, że „po obejrzeniu tego filmu będziecie chcieli rzucić wszystko i wyjechać do Włoch, aby w piemonckich górach zbierać trufle!”, a krytycy obiecują dwie godziny spędzone wśród pasjonatów, którzy są kontrastowo zestawieni ze smakoszami trufli, dla których cena przysmaku nie gra roli. Macie apetyt na więcej? Obejrzyjście zwiastun i koniecznie wybierzcie się do kina!

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: zwierciadlo.pl

 

https://zwierciadlo.pl/kultura/524154,1,truflarze–opowiesc-o-ludziach-ktorzy-znalezli-przepis-na-szczescie.read

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz