fbpx

Od 15 lat walczy z guzem mózgu. Teraz ma dodatkowy powód, by żyć

32-latek z Anglii, który od 17 roku życia walczy z guzem mózgu niedawno został ojcem. Chłopak przyjął w sumie 170 dawek chemioterapii i lekarze ostrzegali go, że będzie bezpłodny. „Byliśmy gotowi na in vitro”.

Zaczęło się od bólu głowy

Jonathon Jones, mieszkaniec Solihull w West Midlands diagnozę o guzie mózgu otrzymał w wieku 17 lat, gdy nie był już w stanie dłużej ignorować uporczywego bólu głowy. Choć lekarze odsyłali go kwitkiem, twierdząc, że to kac lub przemęczenie, specjaliści ze Szpitala Uniwersyteckiego Coventry, nie zignorowali problemu. Na prośbę jego matki natychmiastowo wykonali prześwietlenie mózgu – wyniki były szokujące. 17-latek miał guza mózgu wielkości pomarańczy. Lekarze obawiali się, że jeśli chłopak nie zostanie szybko zoperowany, umrze w ciągu dwóch tygodni.

Szybkie decyzje

Specjaliści z placówki odwołali zaplanowane tego dnia operacje i przystąpili do działania. Po siedmiu godzinach zabieg zakończył się sukcesem – chirurdzy usunęli 98 proc. guza. Pozostałe 2 proc. nie dało się zoperować – obecnie powstrzymuje się je przed rozwojem dzięki intensywnej chemioterapii – Jonathon w ciągu kilkunastu lat przyjął w sumie 170 dawek agresywnych dawek. Tak długotrwała i intensywna forma leczenia miała sprawić, że chłopak będzie bezpłodny. Kiedy lekarze ostrzegli go o potencjalnym skutku ubocznym, Jonathon postanowił zamrozić swoje nasienie.

Zawsze chciałem być tatą, ale nie sądziłem, że kiedykolwiek będę miał dziecko, ponieważ miałem ponad 170 chemioterapii – powiedział w rozmowie z „Daily Mail”.

Cud czy przypadek?

Kiedy w 2019 r. Jonathon poznał Danielle – sympatyczną trenerkę personalną i mamę dwójki dzieci – nie sądził, że jego życie ulegnie radykalnej zmianie. Po kilku latach wspólnego życia Danielle i Jonathon zdecydowali się powiększyć rodzinę. Danielle chciała zostać mamą po raz trzeci – ze względu na partnera tym razem korzystając z metody in vitro. Decyzja o sztucznym zapłodnieniu okazała się jednak zbyteczna. W maju 2021 r. Danielle i Jonathonowi urodził się syn.

JJ jest absolutnym cudem i został poczęty naturalnie, chociaż przygotowaliśmy się do in vitro. Uważam, że moja historia może zainspirować innych ludzi do pozostania silnymi i pełnymi nadziei – wyznał Jonathon.

guzem mózgu

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: edziecko.pl

 

2 thoughts on “Od 15 lat walczy z guzem mózgu. Teraz ma dodatkowy powód, by żyć

Dodaj komentarz