fbpx

Łódź jedynym polskim miastem w prestiżowym rankingu National Geographic Traveler

Jedno z najważniejszych pism podróżniczych na świecie doceniło metamorfozę Łodzi i poleca nas jako jedno z 25 miejsc na całym świecie do odwiedzenia w 2022 roku.

Ranking „Best of the World” to prestiżowe zestawienie miejsc, które warto odwiedzić. Przygotowuje je redakcja National Geographic Traveler w USA. To 25 hitów wybranych ze zgłoszeń nadesłanych od lokalnych redakcji tego popularnego pisma podróżniczego.

W 2022 roku wyróżniono miejsca w kategoriach: Dla Rodzin, Natura, Kultura, Przygoda i Zrównoważony Rozwój. Właśnie w tej ostatniej kategorii zwyciężyła Łódź, która jest jednocześnie jedynym polskim miastem docenionym przez NGT.

Redakcja uhonorowała Łódź za metamorfozę, jaką przeszła – rewitalizację poprzemysłowych terenów, nowe funkcje w zabytkowych fabrykach, wdrażanie zielonych rozwiązań, a także filmowe dziedzictwo z tytułem Miasta Filmu UNESCO.

Przyjeżdżajcie do Łodzi!

– Obecność Łodzi na liście Best of the World 2022 to wielkie wyróżnienie i wspaniała promocja dla tego jednego z najciekawszych polskich miast. Jestem pod wrażeniem tego, jak się ostatnio zmienia, jak dba o swoją postprzemysłową tożsamość, rewitalizuje dawne fabryki zamieniając je w centra życia i spotkań mieszkańców, a jednocześnie staje się liderem zrównoważonego rozwoju. Kiedyś najbardziej uprzemysłowione z naszych miast, dziś ma ambicję stać się najbardziej zielonym. Przyjeżdżajcie do Łodzi, nie będziecie rozczarowani! – powiedziała Agnieszka Franus, redaktorka naczelna National Geographic Polska oraz National Geographic Traveler.

Pozostałe miejsca wyróżnione w kategorii „Zrównoważony Rozwój” to Zagłębie Ruhry, Parque Nacional Yasuni w Ekwadorze, National Columbia Gorge Scenic Area (Oregon/Washington, Stany Zjednoczone) oraz Park Narodowy Chimanimani w Mozambiku.

 

Źródło: uml.lodz.pl

Dodaj komentarz