fbpx

Wódz Indian Hopi skomentował obecną sytuację. Ważne przesłanie dla ludzkości…

Wódz Indian Hopi, Biały Orzeł, skomentował obecną sytuację na świecie w sposób, który nie pozostawia złudzeń. To z pewnością ważne przesłanie dla nas wszystkich i wskazówka, jak sobie radzić w tej trudnej i zgoła nowej dla wszystkich sytuacji.

Ten moment, którego doświadcza ludzkość, może być postrzegany jako drzwi lub otchłań.
Decyzja o wpadnięciu w czarną dziurę lub przejściu przez drzwi należy do Ciebie. Jeśli będziecie konsumować wiadomości 24 godziny na dobę, z negatywną energią, ciągle zdenerwowani, z pesymizmem, pogrązycie się w otchłani, ale jeśli skorzystacie z okazji, aby spojrzeć na siebie, przemyśleć życie i śmierć, zadbać o siebie i innych, wtedy przejdziecie przez portal.

Zadbajcie o swój dom, zadbajcie o swoje ciało. Połączcie się z waszym duchowym domem. Kiedy troszczycie się o siebie, troszczycie się jednocześnie o wszystkich.

Nie lekceważcie duchowego wymiaru tego kryzysu. Przyjmijcie perspektywę orła, który widzi wszystko z góry, z szerszym spojrzeniem. W tym kryzysie jest kwestia społeczna, ale także duchowa. Te dwie kwestie idą w parze.

Bez wymiaru społecznego popadamy w fanatyzm. Bez wymiaru duchowego popadamy w pesymizm i daremność.

Czy jesteście gotowi stawić czoła temu kryzysowi?

Weźcie do ręki swoją skrzynkę z narzędziami i użyjcie wszystkich narzędzi, które macie do dyspozycji.

Uczcie się odporności na przykładzie ludów indiańskich i afrykańskich: byliśmy i jesteśmy eksterminowani, ale nigdy nie przestaliśmy śpiewać, tańczyć, rozpalać ognia i się radować.

Nie czujcie się winni, mając poczucie szczęścia w tych niespokojnych czasach. Bycie smutnym lub złym wcale nie pomaga. Najlepszy opór to opór poprzez radość!

Masz prawo być silny i pozytywny. I nie ma innego sposobu, aby to zrobić, niż zachować piękną, szczęśliwą, jasną postawę. Nie ma to nic wspólnego z alienacją (nieznajomością świata). Jest to strategia oporu.

Kiedy przekraczamy próg, zyskujemy nowy światopogląd, ponieważ zmierzyliśmy się z naszymi lękami i trudnościami. Wszystko, co możesz teraz zrobić, to:

  • poczuć ukojenie podczas  burzy

  • zachować spokój i modlić się codziennie

  • codziennie obcować z sacrum

  • okazać opór poprzez sztukę, radość, zaufanie i miłość.

 

Źródło: pressenza.com

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

 

Dodaj komentarz