fbpx

6-oktawowa skala głosu i działalność charytatywna. Za co kochać go bardziej? [wideo]

Dimash Kudaibergen to urodzony 24 maja 1994 roku kazachski piosenkarz, autor tekstów oraz multiinstrumentalista. Jego przewodnie instrumenty to pianino, perkusja i dombra.  Posiada wykształcenie wyższe z muzyki klasycznej i współczesnej, ale to, co go wyróżnia spośród innych wokalistów to niesłychana, sześciooktawowa skala głosu. Potrafi przejść od D2 do D8, czyli od niskiego basu do  dźwięków ponad sopranem.

Dimash wykonuje utwory z gatunku pop, folk, muzyki, poważnej, opery i muzyki światowej i śpiewa w aż 11 językach! Muzyk od roku 2015 angażuje się także w działalność charytatywną i wspiera lokalne i międzynarodowe organizacje dobroczynne.

Lista wydarzeń, w których od tego czasu wziął udział jest naprawdę imponująca i obejmuje blisko 20 różnych inicjatyw. My przytoczymy tylko niektóre z nich.

  1. W 2017 roku został zaproszony przez Evę Longorię i Honorowego Przewodniczącego Global Gift Foundation, aby wystąpić charytatywnie w Paryżu i Cannes i zaproszenie oczywiście przyjął. 
  2. W listopadzie 2018 roku dał koncert solowy w Londynie podczas Wielkich Dni Kultury Kazachstanu. Dochody zebrane podczas koncertu zostały przekazane na fundusz udziału utalentowanych młodych Kazachów w prestiżowych konkursach międzynarodowych.
  3. W ramach Szanghajskiego Dnia Adopcji Zwierząt 2019 wspierał inicjatywę „Love is Home”, której celem była poprawa świadomości na temat adopcji bezpańskich zwierząt.
  4. Od czasów szkolnych jego urodzinowym zwyczajem jest odwiedzanie domu opieki dla osób starszych i niepełnosprawnych w rodzinnym mieście Aktobe. Dimash przynosi wtedy  prezenty i spędza czas z pensjonariuszami. Czasem śpiewa dla nich lub z nimi a cappella.
  5. Podczas pobytu w rosyjskim mieście Kazań, w którym miał swój koncert w ramach festiwalu WorldSkills 2019, odwiedził lokalne hospicjum dla dzieci, aby spotkać się ze swoją poważnie chorą fanką, która z powodu chemioterapii nie mogła wziąć udziału w koncercie. 
  6. Na kilka dni przed jego koncertem „Arnau” z 29 czerwca 2019 w Astanie w Kazachstanie doszło do wybuchów, w których zginęli i zostali ranni ludzie. Dimash przekazał ofiarom i ich rodzinom część zysków z koncertu.
  7. Podczas pandemii koronawirusa w 2020 roku, dostarczył 102 potrzebującym rodzinom w Nur-Sultan i Aktobe 5 ton żywności.

Dziś przedstawiamy jeden z jego występów na żywo w chińskim Talent Show  w piosence śpiewanej po francusku “SOS d’un terrien en détresse”. Reakcje publiczności mówią same za siebie. To naprawdę zachwycający występ. Liczba odsłon na YouTube to ponad 17.5 mln!

 

Zobacz występ innego utalentowanego muzyka z niespotykaną skalą głosu TU.

 

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

Źródło: YouTube, Wikipedia

Dodaj komentarz