Sok regeneracyjny z żyworódki. Koniecznie musisz to wiedzieć!
Ta niezwykła roślina ma szersze zastosowanie lecznicze niż aloes. Dzięki zawartości dużej ilości witaminy C oraz bogactwu mikro- i makroelementów sok z żyworodki wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i wspomagające układ odpornościowy. Poznajcie jeszcze inne działania tej rośliny.
Żyworódkę stosuje się m.in. w leczeniu grzybic, odleżyn, wrzodów, zapalenia płuc. Stosując okłady z jej liści oraz pijąc soki konserwowane spirytusem, wyleczymy choroby dróg oddechowych, paradontozę, złagodzimy bóle reumatyczne, a także pozbędziemy się trądziku. To lecznicze i pielęgnacyjne działanie żyworódki naprawdę może zaskoczyć.
Żyworódkę łatwo uprawia się w domu i nie wymaga nadzwyczajnych warunków oraz pielęgnacji. Jej sok skutecznie regeneruje organizm ludzki, a dzięki dużej zawartości witaminy C, manganu, miedzi, selenu, krzemu, żelaza i potasu ma bardzo szerokie zastosowanie lecznicze. Sok z żyworódki dzięki swemu składowi posiada niezwykłe właściwości odnowy komórek. Warto go wykorzystać do leczenia problemów skórnych- wymieszany z wazeliną działa na skórze na łuszczycę.
Sokiem z żyworódki można też zakropić nos podczas kataru – bardzo szybko pomaga go zwalczyć, ponieważ obkurcza śluzówki.
Najwięcej oferują nam mięsiste liście żyworódki, ponieważ można z łatwością przyrządzić z nich doskonały lek na zapalenie płuc, bóle reumatyczne, a także wyrównać poziom cukru we krwi i oczyścić organizm z trujących toksyn. Żyworódka jest wręcz niezastąpiona w każdej domowej apteczce.
Jak przygotować sok regeneracyjny z żyworódki?
Składniki:
7 garści liści żyworódki
Słój o pojemności 2 litrów
Przygotowanie soku:
- Wypłukane starannie liście żyworódki należy zawinąć w pergamin lub włożyć do papierowej torebki i wstawić na całą dobę do lodówki.
- Nazajutrz schłodzone liście wrzucić do słoja i ugnieść drewnianą łyżką.
- Ponownie całość wstawić do lodówki na 1-2 dni.
- Po tym czasie odcedzić powstały sok przez sitko i zlać do małej butelki.
- Butelkę należy szczelnie zakręcić i przechowywać w chłodnym, ciemnym oraz suchym miejscu.
Źródło: wybieramzdrowie.pl, poradnikzdrowie.pl
Pingback:Sok regeneracyjny z żyworódki. Koniecznie musisz to wiedzieć! – Wiadomości ze świata
Pingback:Sok regeneracyjny z żyworódki. Koniecznie musisz to wiedzieć! – Co w kraju