fbpx

Sok regeneracyjny z żyworódki. Koniecznie musisz to wiedzieć!

Ta niezwykła roślina ma szersze zastosowanie lecznicze niż aloes. Dzięki zawartości dużej ilości witaminy C oraz bogactwu mikro- i makroelementów sok z żyworodki wykazuje właściwości regenerujące, przeciwzapalne i wspomagające układ odpornościowy. Poznajcie jeszcze inne działania tej rośliny.

Żyworódkę stosuje się m.in. w leczeniu grzybic, odleżyn, wrzodów, zapalenia płuc.  Stosując okłady z jej liści oraz pijąc soki konserwowane spirytusem, wyleczymy choroby dróg oddechowych, paradontozę, złagodzimy bóle reumatyczne, a także pozbędziemy się trądziku. To lecznicze i pielęgnacyjne działanie żyworódki naprawdę może zaskoczyć.

Żyworódkę łatwo uprawia się w domu i nie wymaga nadzwyczajnych warunków oraz pielęgnacji. Jej sok skutecznie regeneruje organizm ludzki, a dzięki dużej zawartości witaminy C,  manganu, miedzi, selenu, krzemu, żelaza i potasu ma bardzo szerokie zastosowanie lecznicze.  Sok  z żyworódki dzięki swemu składowi posiada niezwykłe właściwości odnowy komórek. Warto go wykorzystać do leczenia problemów skórnych- wymieszany z wazeliną działa na skórze na łuszczycę.

Sokiem z żyworódki można też zakropić nos podczas kataru –  bardzo szybko pomaga go zwalczyć, ponieważ obkurcza śluzówki.

Najwięcej oferują nam mięsiste liście żyworódki, ponieważ można z łatwością przyrządzić z nich doskonały lek na zapalenie płuc, bóle reumatyczne, a także wyrównać poziom cukru we krwi i oczyścić organizm z trujących toksyn. Żyworódka jest wręcz niezastąpiona w każdej domowej apteczce.

z żyworódki

 

Jak przygotować sok regeneracyjny z żyworódki?

Składniki:

7 garści liści żyworódki
Słój o pojemności 2 litrów

Przygotowanie soku:

  1. Wypłukane starannie liście żyworódki należy zawinąć w pergamin lub włożyć do papierowej torebki i wstawić  na całą dobę do lodówki.
  2. Nazajutrz schłodzone liście wrzucić do słoja i ugnieść drewnianą łyżką.
  3. Ponownie całość wstawić do lodówki na 1-2 dni.
  4. Po tym czasie odcedzić powstały sok przez sitko i zlać do małej butelki.
  5. Butelkę należy szczelnie zakręcić i przechowywać w chłodnym, ciemnym oraz suchym miejscu.

Źródło: wybieramzdrowie.pl, poradnikzdrowie.pl

2 thoughts on “Sok regeneracyjny z żyworódki. Koniecznie musisz to wiedzieć!

Dodaj komentarz