fbpx

W wieku 99 lat zdobył tytuł magistra, z wyróżnieniem

99-letni Giuseppe Paterno udowodnił, że nigdy nie jest za późno na spełnianie marzeń. Mieszkaniec Włoch obronił z wyróżnieniem pracę magisterską. Teraz ambitny 99-latek zamierza napisać powieść o swoim rodzinnym mieście.

Giuseppe Paterno urodził się w 1923 roku na Sycylii w ubogiej, wielodzietnej rodzinie. Chociaż był w szkole wzorowym uczniem i chciał się rozwijać, sytuacja w domu zmusiła go do pójścia do pracy.

Giuseppe Paterno najpierw pracował jako posłaniec, później na kolei. Wtedy ukończył wieczorową szkołę średnią. Odkąd w 1984 roku przeszedł na emeryturę, poświęcił się czytaniu i zdobywaniu wiedzy, głównie z zakresu filozofii. Napisał też książkę.

Kilka lat temu senior rozpoczął studia na wydziale filozofii uniwersytetu w Palermo. Okazał się jednym z najlepszych uczniów. Wszystkie egzaminy zdawał w terminie i na najwyższą ocenę. Studia ukończył w 2020 roku.

Podczas pandemii i lockdownu uczył się w domu. Egzamin magisterski zdał z wyróżnieniem w poniedziałek, już w normalnym trybie. Temat jego pracy to: „Locke, Kierkegaard, Heidegger i ich spojrzenie na chrześcijaństwo”.

Na tym jednak nie koniec. Jak poinformował syn ambitnego 99-latka, teraz pan Giuseppe zamierza poświęcić się pracy nad powieścią o swoim rodzinnym mieście.

 

One thought on “W wieku 99 lat zdobył tytuł magistra, z wyróżnieniem

Dodaj komentarz