fbpx

Kobieta urodziła dziecko w połowie 11-godzinnego lotu z Ghany do Waszyngtonu

Podczas 11-godzinnego lotu z Ghany do Waszyngtonu jedna z pasażerek urodziła dziecko. Trwający dwie i pół godziny poród odebrali pasażerowie — lekarz i pielęgniarka. Pomogła także stewardesa. Matka i noworodek czują się dobrze.

30 stycznia 2022 roku pasażerka linii lotniczych United Airlines urodziła dziecko na pokładzie samolotu lecącego nad Atlantykiem. Samolot wystartował z Akry, stolicy Ghany, i leciał w kierunku Waszyngtonu. Poród rozpoczął się w połowie trwającego 11 godzin lotu.

Jak donoszą amerykańskie media, kobieta miała termin porodu wyznaczony na koniec lutego. Sytuacja zaskoczyła więc wszystkich. Na szczęście na pokładzie samolotu znajdował się lekarz z Ghany, pielęgniarka i stewardesa, która w przeszłości była pielęgniarką. We trójkę odebrali poród.

Pasażerowie słyszeli jęki, ale nie wiedzieli, co się dzieje

Pasażerka lotu Tiani Warren, która była świadkiem wydarzenia, opowiadała w rozmowie z CNN: — Spałam, kiedy nagle usłyszałam jęki. Wstałam z fotela i zobaczyłam, że ktoś leży na podłodze. Obok stała pielęgniarka.

Kobieta przyznaje, że około minuty zajęło jej zrozumienie, co właśnie się dzieje.

— Zaczęłam liczyć skurcze. Występowały co siedem, dziesięć minut. Wpadłam w panikę. Pojawił się jednak lekarz i podał rodzącej kroplówkę. Choć jęczała i krzyczała, połowa pasażerów nie zorientowała się w ogóle, o co chodzi — opowiada Warren.

Poród trwał dwie i pół godziny. Odbył się w przestrzeni między wyjściami awaryjnymi, na podłodze samolotu. Emocje wzrosły dodatkowo, gdy samolot wleciał w strefę turbulencji.
— Modliłam się, a ona zaczęła przeć. Płakała. Niedługo potem dziecko przyszło na świat — opowiadała Tiani Warren.

United Airlines: “Na pokładzie pojawił się wyjątkowo piękny pasażer”

Po wylądowaniu w Waszyngtonie matka i chłopiec — oboje w dobrym stanie — zostali przetransportowani do szpitala. W poniedziałek linie lotnicze przekazały, że oboje czują się dobrze. Świeżo upieczona matka nie chciała komentować wydarzeń.

“Nasza załoga zachowała się wspaniale. Była szybka i skuteczna. Pomogła w odebraniu porodu i zapewniła bezpieczeństwo pozostałym pasażerom” – przekazali CNN przedstawiciele United Airlines w oświadczeniu. “Cieszymy się, że na pokładzie pojawił się dodatkowy, wyjątkowo piękny pasażer” – dodano.

Tiani Warren w mediach społecznościowych podsumowała wydarzenia, których była świadkiem: “Jestem zestresowana, podekscytowana i zmęczona. Na pokładzie samolotu urodził się chłopiec. Jest śliczny. Na początku było dużo niepewności, ale Bóg jest dobry i czuwał. Wciąż jestem w szoku. To było coś szalonego”.

 

Źródło: CNN, insider.com

One thought on “Kobieta urodziła dziecko w połowie 11-godzinnego lotu z Ghany do Waszyngtonu

Dodaj komentarz