fbpx

Europejskie stacje radiowe solidarnie przeciw wojnie w Ukrainie

W piątek 4 marca o godzinie 8:45 około 150 stacji radiowych z całej Europie, w tym stacje ukraińskie, zagrają na swojej antenie ten sam utwór. Będzie to hymn o jedności, pokoju i nadziei – „Give peace a chance” Johna Lennona.

Stacje radiowe z całej Europy solidarnie połączą się podczas jednej transmisji, by okazać wsparcie Ukrainie. Akcja ma na celu wzmocnienie rocsnącego poparcia dla pokoju, a także zjednoczenie całego kontynentu.

Transmisja obejmie ponad 25 krajów i będzie wspierana przez europejskie radio komercyjne, w tym kanały w Niemczech, Belgii i Luksemburgu.

UA: Ukrainian Radio dziękuje swoim kolegom z Europejskiej Unii Nadawców za ich wsparcie. To niezwykle ważne, że dziś Europa jest zjednoczona wokół Ukrainy” powiedział Yurii Tabachenko, producent wykonawczy pierwszego kanału w UA: Ukrainian Radio w mieniu radia ukraińskiego

„Wiemy, że w ciągu swojej stuletniej historii opinia publiczna zwracała się w czasie wojny do mediów publicznych, aby informować i jednoczyć się. To potężne wołanie o pokój poprzez kultową piosenkę przemówi do milionów słuchaczy. To właśnie robimy. Jestem dumny z tego, że należę do społeczności, która gdy świat jest podzielony, może tworzyć chwile, aby zjednoczyć ludzi”. powiedział Noel Curran, dyrektor generalny Europejskiej Uni Nadawców.

„Give peace a chance” to antywojenny utwór napisany przez Johnna Lennona. Piosenka stała się hymnem amerykańskiego ruchu antywojennego w latach 70.

2 thoughts on “Europejskie stacje radiowe solidarnie przeciw wojnie w Ukrainie

Dodaj komentarz