fbpx

Test psycho-emocjonalny: wybierz jedną postać i sprawdź, co o tobie mówi

Poniższy ciekawy test znaleźliśmy na portalu Akademia Ducha

Jego autorem jest brytyjski psycholog Pip Wilson, ekspert w pracy z ludźmi z zaburzeniami zachowania, specjalista inteligencji emocjonalnej. Test początkowo został zaprojektowany dla dzieci w wieku szkolnym, aby zweryfikować, jakie mają predyspozycje do nauki. Jednak później okazało się, że może być istotnym materiałem badawczym również dla osób dorosłych.

Test pomaga rozpoznać nasz obecny nastrój i samopoczucie oraz uświadomić sobie pożądany stan, do którego dążymy i który chcielibyśmy przejawiać, nawet jeśli do tej pory nie byliśmy w stanie tego werbalnie określić.

Każdy z małych ludzików ma inny stan emocjonalny oraz zajmuje inną pozycję na drzewie.

A więc startujemy!

Najpierw zidentyfikuj, która z postaci najbardziej przypomina ciebie i/lub najlepiej odzwierciedla to, jak się teraz czujesz.

Następnie zastanów się, którym chciałbyś się stać.

Gdy już wybierzesz, poniżej przeczytaj opis stanu emocjonalnego, w którym prawdopodobnie się znajdujesz oraz opis stanu, który byłby dla ciebie optymalny i satysfakcjonujący.

 

 

Jeżeli wybrałeś numery: 1, 3, 6 lub 7, jesteś osobę zmotywowaną,  która nie boi się wyzwań w życiu codziennym, gotowa do przekraczania granic komfortu.

Jeśli wybrałeś jeden z tych numerów: 2, 11, 12, 18 lub 19, oznacza to, że jesteś osobą komunikatywną i empatyczną, która zawsze jest gotowa pomóc drugiej osobie, jeśli tego potrzebuje.

Wybór małego człowieka o numerze 4 definiuje cię jako osobę o stabilnej pozycji życiowej, zaradnej, która chce osiągnąć jak największy sukces, jak najmniejszym nakładem pracy.

Numer 5 – czujesz się ciągle zmęczony, brak ci witalności, motywacji i energii do życia.

Twój wybór padł na postać numer 9? Prawdopodobnie jesteś szczęśliwym człowiekiem, zadowolonym z życia, cieszącym się nim i lubiącym dobrą zabawę.

Numery 13 i 21: Stoisz w miejscu. Prawdopodobnie także czujesz się dosyć samotny. Często czujesz wewnętrzne obawy i unikasz kontaktów z ludźmi.

Jeśli wybrałeś postać numer 8 – może to oznaczać, że myślisz tylko o sobie i zatracasz się we własnym wyobrażonym świecie.

Wybór numeru 10 czy 15 świadczy o normalnym i zrównoważonym podejściu do życia, jesteś w optymalnej kondycji psychicznej i emocjonalnej.

Numer 14 – masz wahania emocjonalne, często doznajesz poczucia wewnętrznego kryzysu, masz problemy z samooceną i niskim poczuciem wartości.

Wybór numeru 20 najczęściej świadczy o byciu pewnym siebie. Jesteś naturalnym liderem i chcesz, aby inni słuchali twoich opinii i brali je pod uwagę, podejmując własne decyzje.

Wybrałeś ludzika numer 16? Prawdopodobnie czujesz się odrobinę zmęczony wspieraniem innych, możesz mieć poczucie przeciążenia problemami ludzi wokół ciebie, mimo to dźwigasz numer 17 – który jeśli został wybrany oznacza potrzebę skupiania na sobie uwagi innych i oczekiwanie od nich rozwiązywania twoich problemów.

 

 

Źródło: akademiaducha.pl

Dodaj komentarz