fbpx

Lwy i tygrysy z zoo w Charkowie uratowane. Rozważano ich uśpienie

Udało się ocalić lwy i tygrysy z Charkowskiego zoo. Obejścia zwierząt zostały uszkodzone podczas inwazji Rosji na Ukrainę. Groziło to ucieczką zwierząt, dlatego rozważane było ich uśpienie. Ostatecznie właściciel Feldman Ecopark znalazł dla nich nowy dom.

https://twitter.com/olex_scherba/status/1511290639819980808?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1511290639819980808%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FS8z4WQUlz%2F

Uratowane spod ostrzału lwy i tygrysy udało się wywieźć. W czwartek ewakuowane mają być niedźwiedzie.

 

„Transport lwów nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie że ich spokojne życie zmieniło się diametralnie i zwierzęta od ponad miesiąca są pod stresem ostrzału. Na szczęście poradziliśmy sobie i bezpiecznie opuściliśmy strefę ostrzału, ani ludzie, ani zwierzęta nie ucierpiały” — informują w mediach społecznościowych przedstawiciele zoo.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać, jak do klatek transportowych wyprowadzane są zwierzęta, a następnie ładowane do samochodów dostawczych i przygotowywane do dalszej podróży.

To jednak nie koniec, bo nadal wiele zwierząt pozostaje na terenie zoo. Pomoc ogrodowi zaoferowały osoby i instytucje z Ukrainy, m.in. Odessy, Kijowa czy Dniepru, a także z innych europejskich krajów. Transport jest nie tylko czasochłonny, ale też i kosztowny, dlatego władze zoo uruchomiły specjalną zbiórkę pieniędzy na ten cel.

One thought on “Lwy i tygrysy z zoo w Charkowie uratowane. Rozważano ich uśpienie

Dodaj komentarz