fbpx

Lwy i tygrysy z zoo w Charkowie uratowane. Rozważano ich uśpienie

Udało się ocalić lwy i tygrysy z Charkowskiego zoo. Obejścia zwierząt zostały uszkodzone podczas inwazji Rosji na Ukrainę. Groziło to ucieczką zwierząt, dlatego rozważane było ich uśpienie. Ostatecznie właściciel Feldman Ecopark znalazł dla nich nowy dom.

Uratowane spod ostrzału lwy i tygrysy udało się wywieźć. W czwartek ewakuowane mają być niedźwiedzie.

 

“Transport lwów nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie że ich spokojne życie zmieniło się diametralnie i zwierzęta od ponad miesiąca są pod stresem ostrzału. Na szczęście poradziliśmy sobie i bezpiecznie opuściliśmy strefę ostrzału, ani ludzie, ani zwierzęta nie ucierpiały” — informują w mediach społecznościowych przedstawiciele zoo.

Na opublikowanych w mediach społecznościowych nagraniach widać, jak do klatek transportowych wyprowadzane są zwierzęta, a następnie ładowane do samochodów dostawczych i przygotowywane do dalszej podróży.

To jednak nie koniec, bo nadal wiele zwierząt pozostaje na terenie zoo. Pomoc ogrodowi zaoferowały osoby i instytucje z Ukrainy, m.in. Odessy, Kijowa czy Dniepru, a także z innych europejskich krajów. Transport jest nie tylko czasochłonny, ale też i kosztowny, dlatego władze zoo uruchomiły specjalną zbiórkę pieniędzy na ten cel.

One thought on “Lwy i tygrysy z zoo w Charkowie uratowane. Rozważano ich uśpienie

Dodaj komentarz