fbpx

43 proc. Polaków pracuje na urlopie. Pomogą im konie z Islandii, które odpiszą na maile

Islandia chce pomóc turystom oderwać się od pracy podczas wakacji. Pomogą w tym konie, które dzięki gigantycznej klawiaturze będą odpisywać na służbowe maile. Duża część Polaków ma problem z oderwaniem się od pracy w czasie wakacji. Obrazuje to opublikowana w zeszłym roku 44. edycja Monitora Rynku Pracy Instytutu Badawczego Randstad, według której aż 57 proc. pracowników odbiera telefony służbowe na urlopie, a 43 proc. odpisuje na maile związane ze swoim zawodem. Sytuacja wygląda podobnie w innych krajach. Takie wyniki zainspirowały członków rady turystyki Islandii do zorganizowania wyjątkowej kampanii promocyjnej.
Konie z Islandii odpiszą na służbowe maile

Islandczycy chcą pomóc odwiedzającym, zachęcając ich do tego, żeby „oderwali się od pracy i pozwolili islandzkim koniom opowiadać na służbowe maile, gdy będą na wakacjach”. To nie żart, bo do projektu faktycznie zaangażowano trzy wierzchowce i zaprojektowano dla nich gigantyczną klawiaturę, po której mogą bezpiecznie chodzić, wciskając klawisze kopytami.

Turyści mogą wybrać, który z nich ma odpisywać na ich wiadomości. Brązowy koń ze złotą grzywą, który wabi się „Litla Stjarna Frá Hvítarholti”, jest opisywany jako szybki, ale mający skłonność do częstych drzemek. „Hrímnir Frá Hammy” to wierzchowiec o lśniących włosach, który jest podobno asertywny i wydajny. O „Hekla Frá Þorkellshóli” mówi się natomiast, że jest przyjazdy i wyszkolony w używaniu modnych korporacyjnych słów.

Osoby, które chcą skorzystać z takiej pomocy  i naprawdę oderwać się od pracy podczas wakacji mogą się tutaj dowiedzieć, jak to zrobić. Wyobraźcie sobie minę przełożonego po ptrzymaniu takiego maila:

Warto pomyśleć o takiej wyprawie, gdyż Islandia jest rzeczywiście przepiękna, o czym przekonuje pewne małżeństwo, które w 100 dni przeszło 3000 kilometrów dookoła tego kraju.

W 100 dni przeszli 3000 kilometrów dookoła Islandii

 

2 thoughts on “43 proc. Polaków pracuje na urlopie. Pomogą im konie z Islandii, które odpiszą na maile

Dodaj komentarz