fbpx

Zasili w prąd mały dom. Wystarczy mały nurt rzeki

Oto wodna turbina, która zapewnia energię dla małego gospodarstwa domowego. Jest całkowicie ekologiczna, prosta w obsłudze i można ją złożyć samodzielnie.

Idénergie dla małych domów

Kanadyjska turbina wodna o nazwie Idénergie to prosty system generowania energii, przypominający urządzenie Darrieusa. Jest całkowicie bezpieczna dla stworzeń wodnych, a do jej działania wystarczy niewielki nurt rzeki – będzie działać nawet w sytuacji, gdy prędkość wody nie przekracza metra na sekundę. Dodatkowo wbudowanie generatora w wodoszczelną obudowę sprawia, że wał napędowy staje się zbędny – turbina ma długą żywotność bez potrzeby sterowania jej ludzką ręką.

Jak to działa?

Twórcy turbiny obiecują prostotę użytkowania, a nawet możliwość samodzielnego montażu. Urządzenie jest oferowane w komplecie z akumulatorem i falownikiem, a po zmontowaniu wystarczy umieścić podstawę w poprzek nurtu płynącej rzeki. Turbina posiada wydajność 12 kWh i kosztuje 12,5 tys. dol. kanadyjskich. Łatwość obsługi sprawia, że można ją zamówić z dowolnego miejsca na świecie – kanadyjska firma wyśle ją wraz z instrukcją montażu i niezbędnymi informacjami na temat sposobu działania.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: gadzetomania.pl

 

 

 

5 thoughts on “Zasili w prąd mały dom. Wystarczy mały nurt rzeki

Dodaj komentarz