fbpx

Do księgi Guinnessa trafił nietypowy wpis – najszybsza szopa na kółkach

Ogrodnik z Wielkiej Brytanii, Kevin Nicks, jest posiadaczem najszybszej szopy. Jego nietypowy pojazd został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Ten oryginalny pojazd powstała na bazie Volkswagena Passata B5 4Motion. Napędza go 4,2-litrowy silnik V8 Audi RS4 B. Rekordowa prędkość osiągnięta przez szopę na kółkach wynosiła ponad 180 km/h. Ta konstrukcja nie została zbudowana na podstawie żadnego auta dostawczego, jej podwozie pochodzi z Volkswagena Passata z 1999 roku. Do platformy dobudowana została specjalna rama, która zapewnia sztywność 456 konnego pojazdu.

Ten cud kreatywności wyposażony został w niestandardowe, hydrauliczne zawieszenie, dzięki czemu całość może zostać opuszczona po zaparkowaniu tak, że szopa wygląda jakby wybudowana została na ziemi. Koła pochodzą z Volkswagena Transportera, a opony dostosowane są do pojazdów użytkowych, dzięki czemu wytrzymują duże obciążenie konstrukcji.

Konstruktor pojazdu zapewnia, że pomimo zupełnie nie aerodynamicznych gabarytów, pojazdem jeździ się jak zwykłym samochodem osobowym, jakiekolwiek problemy napotyka dopiero przy wyższych prędkościach. Stworzenie tego cuda zajęło mężczyźnie siedem miesięcy, za swoje dzieło otrzymał rekord Guinnessa w kategorii “Najszybsza szopa”.

 

Dodaj komentarz