fbpx

Trenerka uratowała pływaczkę, która zasłabła podczas MŚ

Podczas mistrzostw świata w pływaniu w Budapeszcie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Amerykanka Anita Alvarez straciła przytomność, będąc w wodzie. Uratowała ją trenerka.

Zdarzenie miało miejsce podczas końcówki programu solowego. 25 Alvarez zemdlała i zaczęła opadać na dno basenu. Sytuacja wyglądała bardzo dramatycznie i mogła zakończyć się nieszczęściem, gdyby nie błyskawiczna reakcja jej trenerki, Fuentes, która natychmiast wskoczyła do wody i po chwili z nią wypłynęła.

Do nieprzytomnej pływaczki podbiegli organizatorzy zawodów, po czym została przeniesiona do ratowników medycznych. Kibice na trybunach byli przerażeni, widać, że to nimi wstrząsneło — na zdjęciach niektórzy płaczą.

„Krzyczałam do ratowników, by wskoczyli, ale nie rozumieli”

Federacja pływacka Stanów Zjednoczonych poinformowała, że Alvarez czuje się już lepiej.

— To był olbrzymi strach. Gdy Alvarez straciła przytomność, krzyczałam do ratowników, by wskoczyli do wody, ale nie rozumieli mnie. Musiałam wskoczyć do basenu tak szybko, jak to możliwe. Jakby to był finał olimpijski — powiedziała trenerka Fuentes w rozmowie z hiszpańskim dziennikiem „Marca”.

— Zawodniczka doszła do siebie niezwykle szybko. Lekarze sprawdzili wszystkie parametry życiowe i wszystko jest w porządku: tętno, tlen, poziom cukru, ciśnienie krwi itp. Wszystko jest w porządku. W pewnym momencie byłam bardzo przestraszona, a teraz obie się z tego śmiejemy — dodała Fuentes.

Co było przyczyną wypadku?

— Zemdlała z wysiłku. Dziś zobaczyłyśmy, gdzie są granice. Tak mają sportowcy, sprawdzają, gdzie są granice ludzkiego ciała. Ona lubi się do nich zbliżać — przyznała Fuentes.

Alvarez chce wystartować w finale.

— Anita czuje się teraz dobrze, a lekarze również mówią, że nic jej nie jest. Jutro odpocznie cały dzień i zdecyduje z lekarzem, czy może pływać w wolnych finałach drużynowych, czy nie. Dziękuję za wszystkie życzenia dla Anity — dodała Fuentes.

Podobny wypadek przydarzył się Alvarez podczas kwalifikacji olimpijskiej w Barcelonie w czerwcu 2021 roku.

Dodaj komentarz