fbpx

Na tych bałtyckich plażach wypoczniesz ze swoim psem

Wakacje z czworonogiem często stanowią spore wyzwanie. Dla wielu osób rozstanie, nawet na krótko, jest nie do zaakceptowania. Warto wiedzieć, że w Polsce jest wiele miejsc, gdzie możemy zabrać swojego zwierzaka. Znajdują się wśród nich również nadmorskie plaże, z których wybrane opisujemy poniżej.

Właściciele czworonogów mogą bez obaw wybrać się na wypoczynek do Białogóry. Niewielkiej nadmorskiej miejscowość, położonej pomiędzy Jastrzębią Górą a Łebą. Droga do plaży wiedzie przez las. Należy jednak pamiętać, że gdy chcemy udać się tam wraz z naszym czworonożnym przyjacielem, powinniśmy wejść na nią przez wejście boczne (numer 32) – a nie przez oznaczone numerem 33 wejście główne, gdzie czworonogi wstępu nie mają. Należy również pamiętać, aby pies prowadzony był na smyczy oraz miał założony kaganiec.

Wakacje z psem można również spędzić w popularnych Dębkach. Tam plażę, na którą będziemy mogli bez problemu wybrać się z czworonogiem, znajdziemy przy wejściu numer 18 – nieopodal popularnego obiektu Willa Enigma.

Kolejnym miejscem, w którym bez zbędnego stresu będziemy mogli odpocząć z naszymi pupilami, jest Jastarnia. Od dłuższego czasu w tej położonej na Półwyspie Helskim miejscowości funkcjonuje psia plaża. Dostaniemy się na nią wejściem oznaczonym numerem 55. Jest to doskonałe miejsce, w którym nasz czworonożny przyjaciel będzie mógł bez żadnego problemu pobiegać po piasku, wejść do wody i poczuć klimat nadmorskiego wypoczynku. Drugą plażę na półwyspie znajdziemy w Kuźnicy, przy wejściu 29.

Ci, którzy postanowią odwiedzić ze swoimi pupilami stolicę Pomorza, powinni skorzystać z gdańskiej Psiej Stacji. Jest to wyjątkowe miejsce, gdzie nasz pies – poza klasycznym wypoczynkiem na plaży – będzie mógł skorzystać z przygotowanych dla niego wcześniej i ustawionych na jej obszarze atrakcji. Wejście na plażę znajdziemy w dzielnicy Brzeźno. Oznaczone jest numerem 34.

Łeba to kolejne popularne miejsce, w którym bez problemu znajdziemy plażę, na której wybawimy się razem z naszym psem. Zlokalizowana jest przy ulicy Zachodniej i oznaczona literką B. Strefa, na której nasz pupil będzie mógł pobiegać po piasku, wynosi aż 300 metrów.

Ciekawym pomysłem może okazać się wyjazd do Świnoujścia. Tu również znajdziemy plażę, na której bez problemu będziemy mogli cieszyć się urlopem wraz z naszym czworonogiem. Wejście na nią znajduje się przy ulicy Uzdrowiskowej, niedaleko falochronu ze słynną stawą Młyny. Powierzchnia plaży to ponad 1000 metrów kwadratowych.

https://twitter.com/Podrozezpsem/status/987753106418143233?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E987753106418143233%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Ftvn24.pl%2Fpolska%2Fwakacje-2022-baltyckie-plaze-na-ktore-mozesz-wybrac-sie-z-psem-5786265

Nieco mniej przystępny dla właścicieli psów okazuje się Sopot. Wprawdzie zgodnie z prawem możemy tam z naszym czworonogiem udać się na nadmorski spacer na obszarze, do którego prowadzą aż trzy wejścia (od bramki 43 do bramki 45), ale w sezonie letnim możliwe jest to tylko między godziną 18:00 a 24:00.

Podobne ograniczenia jak w Sopocie mogą występować w wielu innych miejscach w Polsce. Warto pamiętać, aby przed zabraniem naszego czworonoga na wakacyjny spacer dowiedzieć się, jakie zasady obowiązują w miejscu, w którym aktualnie przebywamy.

Wakacje z psem – o czym należy pamiętać?

Jeśli w czasie urlopu wybierzemy się z psem nad morze, powinniśmy pamiętać o tym, by nasz czworonożny przyjaciel cały czas znajdował się pod naszą opieką. Nawet jeżeli na plażę, na którą się udamy, można zgodnie z obowiązującymi zasadami wprowadzać psy, należy na bieżąco oceniać sytuację i obserwować, czy obecność naszego pupila nie staje się dla nikogo uciążliwa. Czasami też lepiej ominąć przepełnione i popularne wśród turystów kurorty i udać się w mniej oczywiste miejsce. Najważniejsze, żeby wypoczynek był tak samo przyjemny dla nas, dla innych osób wokół i dla naszego czworonoga.

One thought on “Na tych bałtyckich plażach wypoczniesz ze swoim psem

Dodaj komentarz