fbpx

Nie sprzedał pola deweloperom, a między blokami w Lublinie posadził konopie

Już wiadomo, co zasiał na swoim polu jeden z najsłynniejszych rolników w Polsce. Nie tylko nie ugiął się pod presją dewelopera, ale ponownie sprawił, że zrobiło się o nim głośno. Swoje pole wydzierżawił firmie zajmującej się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych.

O rolniku z Lublina, Januszu Wydrze, znowu jest głośno. Nagrania, na których mężczyzna uprawia pole między nowo wybudowanymi blokami w Lublinie, obiega Internet co sezon, przy okazji kolejnych prac polowych. W tym roku efekty siewu z pewnością zaskoczyły mieszkańców osiedli i samego dewelopera.

Najsłynniejsze pole w Polsce przy ul. Jantarowej na Węglinie Południowym w Lublinie zostało wydzierżawione lubelskiej firmie Hemplab, która od 2017 r. zajmuje się uprawą i przetwórstwem konopi włóknistych. Na ok. półhektarowym kawałku ziemi właśnie wyrósł bujny las zielonych roślin.

Charakterystyczny kształt liści konopi wzbudza zainteresowanie, dlatego też pole zostało ogrodzone metalową siatką przed niepożądanymi gośćmi. Rosnąca na tym polu odmiana konopi włóknistych Cannabis Sativa L nie ma nic wspólnego z medyczną marihuaną – nie zawiera THC i nie jest psychoaktywna. Pole konopi przy ul. Jantarowej jest uprawą testową, a zebrane rośliny zostaną wykorzystane do produkcji kosmetyków.

O polu uprawianym na środku osiedla piszą nie tylko polskie, ale także i zagraniczne portale. Pole pana Janusza miało swoje pięć minut w telewizji w Niemczech, pojawiło się w portalach m.in. w Brazylii, Wielkiej Brytanii, a nawet Indiach.

Mimo że właścicielowi pola wielokrotnie składano oferty kupna ziemi, ten jest nieugięty, a nawet można powiedzieć, że świetnie się przy tym bawi. Jego pole ponownie zbiera żniwo swojej sławy.

 

Źródło: onet.pl

Foto: Maciej Kaczanowski / Facebook / Dziennik Wschodni

 

2 thoughts on “Nie sprzedał pola deweloperom, a między blokami w Lublinie posadził konopie

Dodaj komentarz