fbpx

UE rozda młodym darmowe bilety kolejowe po Europie

Wystartował jesienna tura konkursu, w którym udział może wziąć 18-letnia młodzież mieszkająca na terenie Unii Europejskiej. Do wygrania są bilety kolejowe umożliwiające zwiedzanie Starego Kontynentu. Aby wystartować w konkursie, trzeba jednak wykazać się wiedzą dotyczącą Unii Europejskiej.

O bilet można powalczyć, rejestrując się na stronie Europejski Portal Młodzieżowy, gdzie należy odpowiedzieć na pięć pytań konkursowych i jedno pytanie dodatkowe. Test sprawdza ogólną wiedzę na temat Unii Europejskiej.

W konkursie mogą wziąć udział osoby urodzone między 1 stycznia i 31 grudnia 2004 r. Wygrani będą mogli podróżować po Europie przez okres do 30 dni (od 1 marca 2023 r. do 29 lutego 2024 r.).

“Rok 2022 jest Europejskim Rokiem Młodzieży i jest to kluczowy moment w historii Europy. Musimy skupić się na młodszych pokoleniach i zaoferować im możliwość poszerzenia horyzontów, by zbudować świat, który będzie bardziej połączony i tolerancyjny. To właśnie kryje się za inicjatywą DiscoverEU. Dzięki podróżowaniu młodzi ludzie mogą odkryć naszą różnorodność, ale także przekonać się o tym, jak wiele nas łączy” — powiedziała komisarz do spraw innowacji, badań naukowych, kultury, edukacji i młodzieży Marija Gabriel.

DiscoverEU jest obecnie częścią programu Erasmus+, w związku z czym do udziału w konkursie kwalifikują się również uczestnicy z Islandii, Liechtensteinu, Macedonii Północnej, Norwegii, Serbii i Turcji.

Laureaci konkursu mogą również skorzystać ze specjalnych kodów rabatowych, które zapewniają im dostęp do ponad 40 tys. zniżek w zakresie transportu publicznego, kultury, zakwaterowania, wyżywienia, sportu i innych usług dostępnych w kwalifikujących się krajach.

Zaproszenie do zgłoszenia jest otwarte do 25 października do godz. 12. Wnioskodawcy muszą być mieszkańcami jednego z państw członkowskich UE lub pochodzić z krajów uczestniczących w programie Erasmus+.

 

Dodaj komentarz