fbpx

Nowe mieszkania w Gdyni – co ciekawego?

Trzykrotnie mianowana “polskim miastem przyszłości” Gdynia jest wyjątkowo atrakcyjną destynacją dla inwestorów oraz zapewnia przyjazne warunki do prowadzenia biznesu. Jej potencjał gospodarczy i rozwojowy czynią miasto ciekawym celem dla inwestycji z kraju i spoza jego granic. Deweloperzy Gdyni równie prężnie rozwijają swoją branżę – przybywa nowych projektów i gotowych inwestycji, konkurencja na rynku jest dość duża, ale popyt też nie maleje.

Dziś robimy kompleksowy przegląd ofert nowych nieruchomości w Gdyni:

  • co się buduje;
  • jakie są opcje dla inwestora w nieruchomości;
  • jaki jest średni przedział cenowy.
Z roku na rok coraz większy wybór

Wybór nowych mieszkań w Gdyni jest szeroki i różnorodny, a oferta ciągle się uzupełnia. Wszystkie realizowane w obrębie miasta nowe nieruchomości możemy umownie podzielić na kilka kategorii:

  1. Inwestycje wielorodzinne – opcja ta jest najczęściej wybierana przez osoby poszukujące mieszkania na użytek własny. Osiedla wielorodzinne w Gdyni wyróżniają się coraz lepszą wewnętrzną infrastrukturą.
  2. Inwestycje o wysokim standardzie – najczęściej dedykowane pod wynajem krótko- i długoterminowy, znajdują się w centralnej części miasta oraz niedaleko linii brzegowej.
  3. Inwestycje jednorodzinne  – domy w zabudowie bliźniaczej i szeregowej, coraz częściej też inwestycje o charakterze łączonym, w których obrębie projektowane są osobne apartamenty w poszczególnych kondygnacjach segmentów.
  4. Kameralne apartamenty i wille miejskie – znajdują się w cichych dzielnicach, w pobliżu parków i linii wybrzeża, charakteryzują się dodatkową infrastrukturą.

Wszystkie osiedla, niezależnie od typu zabudowy, posiadają przynależny teren, wystarczającą liczbę miejsc parkingowych, strefy rekreacji i integracji dla mieszkańców, pomieszczenia do przechowywania, podstawową infrastrukturę dla rowerzystów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Niektóre inwestycje, takie jak osiedle Wiczlino-Ogród, posiadają też dodatkowe zaplecze infrastrukturalne w postaci lokali usługowych, stref sportowych oraz ośrodków edukacyjnych na terenie (w przypadku osiedla Wiczlino Ogród jest to przedszkole).

Oferty dla inwestora

Mapa nowych inwestycji Gdyni posiada dużo ofert dla inwestorów w nieruchomości, zarówno posiada dużo ofert dla inwestorów w nieruchomości, zarówno krajowych, jak i zagranicznych.

Projekty te są bardzo zróżnicowane: realizuje się zarówno modernistyczne wieżowce w okolicach centrum (jak Plac Unii dewelopera Hossa), jak i kompleksy apartamentów wakacyjnych. Ceny tego typu nieruchomości poniekąd dorównują warszawskim, ale zapowiadana stopa zwrotu oraz ogólny wzrost cen mieszkań w perspektywie kilku lat wciąż pozostają dość przekonującym argumentem.

Jakie są ceny mieszkań w Gdyni?

W Gdyni całkiem da się znaleźć mieszkanie w cenie ze średniej półki – warto zwrócić uwagę na takie dzielnice, jak Chwarzno-Wiczlino, Grabówek, Leszczynki, Chylonia, Cisowa, Oksywie, Wielki Kack, Mały Kack. Ceny zaczynają się już od 4000 zł za metr kwadratowy, a najtańszą opcją pozostają jednorodzinne domki oraz mieszkania na obrzeżach miasta.

Dodaj komentarz