fbpx

Jakie bongo kupić?

Bongo jest wygodnym sposobem na waporyzację oczyszczonej z toksyn pary wodnej. W pełni legalne urządzenie, które dostępne jest w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Występuje w wielu odmianach, a każda z nich różni się od siebie wielkością, kształtem, a często także kilkoma elementami budowy. Często nie należą do najtańszych urządzeń, jednak ich zakup jest świetną inwestycją. Sprawdź, jakie bongo kupić i na co zwracać uwagę podczas jego wyboru.

Rodzaje bongo – jakie wybrać?

Bongo, czyli fajka wodna do palenia suszu występuje w kilku odmianach. Można rozróżnić je między innymi poprzez tworzywo, z jakiego zostało wykonane. Materiał zdecydowanie wpływa na jakość urządzenia, cenę, wagę, a także komfort użytkowania. Dowiedz się więcej o każdym z rodzajów bonga.

  • Na początek omówimy trzy najpopularniejsze rodzaje, które najchętniej wybierane są przez fanów waporyzacji.

Bongo szklane – szkło w żadnym stopniu nie wpływa na smak oraz zapach suszu. Jest tworzywem w pełni bezpiecznym dla użytkowników. Posiada jednak kilka wad – przede wszystkim mowa tutaj o możliwości stłuczenia. Należy przechowywać je w miejscu, z którego bongo nie spadnie, a podczas użytkowania trzymać w dalszej odległości od np. krawędzi stołu. Przezroczysta budowa umożliwia stałą kontrolę czystości – doskonale wiemy, w którym momencie należy zająć się czyszczeniem naszego bonga. Jeśli zauważysz nagromadzone zanieczyszczenia, należy zalać bongo wodą zmieszaną ze środkami czystości i poczekać aż płyn je usunie. Warto ręcznie doczyścić gorzej dostępne elementy.

Bongo akrylowe – należą do jednych z najtańszych modeli, a także nie tłuką się podczas upadku z wysokości. Akryl jest tworzywem odpornym na powstawanie uszkodzeń, a do tego niezwykle lekkim. Warto skorzystać z nich, jeżeli planujemy korzystać z bonga poza domem. Rekomendowane wszystkim użytkownikom, którzy oprócz praktycznych aspektów cenią sobie także ciekawy design bonga – bonga akrylowe dostępne są w wielu wersjach kolorystycznych i kształtach.

Bonga silikonowe – to świetny sposób na waporyzację urządzeniem w niskiej cenie. Bonga silikonowe są dobrze dostępne i zaleca się je wszystkim początkującym użytkownikom, którzy chcą uzyskać wysokiej jakości akcesoria do inhalacji bez większego inwestowania. Cechuje je także mobilność – produkt świetny do transportu, ponieważ jest znacznie trwalszy od szkła. Decydując się na jego zakup, należy pamiętać o kilku kwestiach. Po pierwsze, silikon może wpływać na smak – w przeciwności do wersji szklanej, która pozostanie zupełnie neutralna. Warto również mieć na uwadze, na jakim podłożu ustawiamy bongo. Ostre powierzchnie mogą je przedziurawić, przez co nie będzie już zdatne do użytku.

  • Istnieje także kilka innych – mniej popularnych typów, którymi warto się zainteresować.

Bongo metalowe – jeżeli lekko zmieniony smak suszu nie będzie dla Ciebie problemem, zdecydowanie warto wybrać bonga metalowe. Cięższe i bardziej stabilne urządzenia, które idealnie sprawdzają się podczas waporyzacji w domu. Ze względu na większą wagę, ich transport byłby znacznie utrudniony. Na plus przemawia brak możliwości stłuczenia

Bonga ceramiczne – wyróżnia je ciekawy design i dopracowana estetyka. Ceramika umożliwia formowanie wielu form, dlatego bonga ceramiczne przybierają niekiedy niespotykane kształty. Decydują się na niego w większości osoby doświadczone w waporyzacji, zwykle wybierany jest przez użytkowników posiadających już kilka bong.

  • Bongo bambusowe – naturalny i przede wszystkim niezwykle wytrzymały materiał. Nie zmienia smaku pary wodnej, a wykonane z bambusu bonga są bardzo lekkie. W tym przypadku nie ma mowy o stłuczeniu, a dodatkowo urządzenia nie będą się rysować.

Jakie bongo wybrać?

Klasyczne bongo posiada konstrukcję składającą się z cybucha, rury, ustnika, a także bańki z wodą. To podstawowy model, który świetnie sprawdza się w przypadku osób początkujących i zaawansowanych — jest bardzo uniwersalny. Tego typu bonga są łatwe do czyszczenia, a ich użytkowanie nie powinno sprawić najmniejszych problemów. W wielu modelach dołącza się także stopkę, która podtrzymuje całe urządzenie i sprawia, że staje się ono stabilniejsze.

W łatwy sposób urozmaicisz swoją waporyzację poprzez dodanie do bongo odrobiny lodu lub mrożonych owoców. Chłodna para jest znacznie przyjemniejsza i mniej odczuwalna, a słodki smak owoców będzie dla Ciebie niczym wspaniała uczta.

Jednak elementem, który znajduje się w najlepszych bongach, jest zdecydowanie dyfuzor. Jego głównym zadaniem jest dokładne przefiltrowanie pary, aby usunąć z niej nawet śladowe ilości toksycznych substancji. Zdecydowanie warto zainwestować w lodowe bongo.

Dobrą radą dla osób początkujących jest zakup bongo z szerokim cybuchem. Za jego pomocą będziesz w stanie przyjąć większą dawkę dymu. Można zainteresować się także modelami posiadającymi niewielkie wycięcia, które ułatwiają filtrację dymu. O czym warto pamiętać – bonga z długim cybuchem pozwalają na osiadanie się dymu na jego ściankach.

Gdzie kupić najlepsze bongo? Sprawdź ofertę na https://vapefully.com/pl/sklep/filtracja-wodna/bonga-fajki-wodne/, gdzie znajdziesz wysokiej jakości bonga i inne akcesoria do waporyzacji.

Dodaj komentarz