fbpx

Słuchawki JBL Tune i JBL Live – czym się różnią?

Słuchawki bezprzewodowe zyskują ostatnio ogromną popularność. Wiele osób ceni sobie swobodę, jaką zapewnia tego typu sprzęt bez kabla. Jednak aby wybrać odpowiedni dla siebie model, trzeba poświęcić sporo czasu i dokładnie przeanalizować możliwości. W przypadku słuchawek mamy wiele opcji, by dopasować urządzenie do swoich potrzeb i preferencji. Oprócz wygody, kluczowa jest jakość dźwięku, dlatego nie powinno się rezygnować z wyboru sprawdzonego producenta. Do grona popularnych marek, które przykładają dużą wagę do dopracowania urządzeń audio, należy JBL. Nic dziwnego, że po słuchawki sygnowane tym logo chętnie sięgają osoby ceniące wysoką jakość dźwięku.

Jak wybrać najlepsze dla siebie słuchawki spośród wszystkich dostępnych modeli? Czas przejść do konkretów i zastanowić się, jak krok po kroku zająć się tym tematem.

Słuchawki JBL: nauszne czy douszne?

Najważniejszą decyzją, jaką podejmujemy przy wyborze słuchawek, jest określenie, czy preferujemy je nauszne czy douszne. Te pierwsze są chętnie wybierane jako uniwersalne i sprawdzające się w wielu sytuacjach. Jakie mają przewagi nad słuchawkami dousznymi? Przede wszystkim – dobrze się trzymają, trudno je zgubić. Dodatkowo, nic nie drażni wewnątrz ucha, a niektóre osoby są na to szczególnie wrażliwe.

To dwa kluczowe argumenty za tym, by sięgnąć po słuchawki nauszne. Jakie wybrać? JBL ma do wyboru dwa bardzo ciekawe modele JBL Tune i JBL Live. Fani dobrej muzyki powinni docenić oba – warto jednak wybrać świadomie. Jakie są kluczowe podobieństwa i różnice między tymi urządzeniami?

JBL Tune czy JBL Live: podobieństwa i różnice

Najważniejszą kwestią, która różni oba modele jest cena: za JBL Live musimy zapłacić nawet trzy razy więcej niż za JBL Tune. Czy przekłada się to na specyfikację? Warto przyjrzeć się szczegółom.

JBL Tune to lekkie, wygodne słuchawki, które ważą zaledwie 160g! Jeśli to aspekt, który mocno sobie cenimy, będą one trafionym wyborem. JBL Live są cięższe, bardziej masywne. Waga drugiego modelu to 256g.

A jak wygląda specyfikacja związana z dźwiękiem? JBL Tune to model, który cechuje się wysokiej jakości dźwiękiem z mocnym basem. Słuchawki wyposażone są w wielofunkcyjny przycisk, pozwalają też korzystać z Siri i Asystenta Google.

W przypadku JBL Live czeka na nas więcej zastosowanych technologii i doprowadzona do perfekcji jakość dźwięku. Czyste, łagodne w odbiorze dźwięki to zasługa 40-milimetrowych przetworników, które są dostosowane do autorskiego systemu JBL Signature Sound. Słuchawki są w pełni zoptymalizowane pod kątem Asystenta Google, możemy również odbierać połączenia, a także sterować muzyką.

JBL Live ma wbudowaną funkcję redukcji szumów, która pozwala zablokować docierające dźwięki otoczenia.

Pora porównać też oba modele w kontekście ładowania i czasu pracy. JBL Tune to gwarancja pracy do 40 godzin. Energię można odzyskać w zaledwie 2 godziny dzięki szybkiemu ładowaniu. W przypadku JBL Live, maksymalny czas pracy wynosi 50 godzin. Także w tym modelu czas ładowania wynosi 2 godziny.

Obie konstrukcje są składane, wygodne w przenoszeniu i używaniu w podróży. Co ciekawe, z JBL Live skorzystamy również tak, jak ze słuchawek przewodowych – gdy wyczerpie się akumulator, możemy podłączyć je na kablu.

Która opcja będzie lepszym wyborem? Słuchawki JBL są w MediaMarkt pozytywnie oceniane – właściwie niezależnie od modelu. Aby dokładnie porównać obie propozycje, dobrze uważnie przestudiować specyfikację i sprawdzić recenzje zdradzające, jak JBL Live i JBL Tune sprawdzają się w codziennym użytkowaniu.

Dodaj komentarz