fbpx

Owczarek obronił dziecko przed atakiem innego psa

Owczarek obronił sześcioletniego chłopca, do którego podbiegł pies. Nagranie opublikowane przez ojca dziecka zyskało dużą popularność w sieci. Mimo że sytuacja wyglądała niebezpiecznie, chłopcu nic się nie stało.

Zdarzenie miało miejsce na Florydzie. Sześciolatek wyszedł na podwórko, by pobawić się ze swoim czworonożnym przyjacielem — owczarkiem o imieniu imieniem Tank.

Chwilę później z posesji naprzeciwko wybiegł inny pies, który ruszył w kierunku dziecka. Jego właściciel pobiegł za nim, jednak nie udało mu się go zatrzymać. Na szczęście Tank w porę zauważył zagrożenie, zasłonił chłopca swoim ciałem i wdał się w walkę z agresywnym psem.

Sytuację zarejestrowała przydomowa kamera

Całe zajście zostało zarejestrowane przez znajdującą się przy domu kamerę. Ojciec chłopca udostępnił nagranie w sieci.

— Na pomoc przybiegł również drugi z psów należących do rodziny, jednak Tank miał wszystko pod kontrolą — powiedział ojciec dziecka cytowany przez “Daily Mail”.

Po kilku sekundach na miejscu pojawił się też właściciel psa, który uciekł z sąsiedniego ogródka. Udało mu się odciągnąć zwierzę i zabrać do domu. Na nagraniu widać też, jak wystraszony chłopiec biegnie w stronę domu, a chwilę później jest już na rękach mamy.

— Naszemu dziecku nic się nie stało — potwierdził ojciec zaatakowanego chłopca.

Tank podbił serca internautów

Internauci nie szczędzili pochwał w stosunku do Tanka, który został okrzyknięty bohaterem.

“Dajcie mu największą kość jaką znajdziecie. Zasłużył, jest naprawdę dobrym psem” — pisał jeden z komentujących.

“Ten pies jest niesamowity i całe szczęście, że dziecku nic się nie stało. Dla matki to musiało być straszne” — podkreślono w innym komentarzu.

 

Dodaj komentarz