fbpx

Czy Polska po raz pierwszy w XXI wieku wyjdzie z grupy na MŚ?

Reprezentacja Polski ma już za sobą swoje pierwsze spotkanie na Mistrzostwach Świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza muszą się teraz przygotować do rywalizacji z Arabią Saudyjską. Teoretycznie miała być to nasza najłatwiejsza przeprawa w fazie grupowej, jednak tego przeciwnika nie można lekceważyć, o czym przekonała się już Argentyna. Czy Biało-Cerwonym po raz pierwszy w 21 wieku uda się wyjść z grupy?

Arabia Saudyjska – wymagający przeciwnik

Występy drużyn ze strefy eliminacji azjatyckich na obecnych mistrzostwach świata nie porywały kibiców, aż do pierwszego występu Arabii Saudyjskiej. W swoim pierwszym spotkaniu zaprezentowały się takie ekipy jak chociażby Katar czy Iran, które są uznawane za najlepsze drużyny tego kontynentu. Arabia Saudyjska miała naprawdę trudnego rywala w pierwszym spotkaniu, jednak mimo wszystko jest to drużyna, na którą musimy uważać, co pokazał wynik. Zakłady bukmacherskie pzbuk oczywiście faworyzują tutaj reprezentację Polski, jednak Biało-Czerwoni w ostatnich latach regularnie zawodzili swoich kibiców w meczach numer 2 na mistrzostwach świata. Wystarczy przypomnieć, że przegraliśmy wszystkie z 3 ostatnich meczów o wszystko.

Reprezentacja Polski do tej pory zmierzyła się z Arabią Saudyjską jeden raz i miało to miejsce w 2006 roku. Lepsza w tej rywalizacji okazała się nasza drużyna, która zwyciężyła w towarzyskim meczu 1:2. Od tego czasu oba te zespoły znacząco się jednak zmieniły, więc nie ma co wyciągać daleko idących wniosków.

Walka o awans

Reprezentacji Polski bez wątpienia nie będą pozytywnie wspominać ostatnich turniejów o randze mistrzostw świata. Biało-Czerwoni na żadnej z 3 imprez, w których wzięli udział w XXI wieku nie wyszli z grupy. Szanse dla naszego zespołu na dokonanie tej sztuki przed rozpoczęciem tego turnieju również nie były najwyższe, jeśli spojrzymy na ofertę zakładów bukmacherskich. Polskie zakłady bukmacherskie faworyzowały tutaj reprezentację Argentyny, a także Meksyku do awansu z grupy. Nie było to raczej nic zaskakującego, ponieważ mówimy tutaj o drużynach, które na ostatnich turniejach regularnie dokonywały tej sztuki.

Polacy po swoim pierwszym meczu na Mistrzostwach Świata w Katarze nadal mają realne szanse na awans do kolejnej rundy. Biało-Czerwoni muszą jednak dać z siebie wszystko w rywalizacjach z Arabią Saudyjską, a także Argentyną. Czesław Michniewicz bez wątpienia opracuje specjalną taktykę na oba te spotkania. Prawdę mówiąc, dla naszych piłkarzy trudniejsze może być nawet starcie z Arabią Saudyjską, gdzie będziemy musieli przejąć inicjatywę, niż z Argentyną, gdzie prawdopodobnie postawimy po prostu na obronę bramki i szybkie kontry, licząc, że Albicelestes rzucą wszystko na jedną kartę, ponieważ muszą się otworzyć po porażce w 1. spotkaniu.

Czy Sport obniża ryzyko demencji?

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze – @Mati_N95

Sponsorowany

Dodaj komentarz