fbpx

IKEA ofiarowuje 81 milionów dolarów na rzecz dzieci w Indiach i UNICEF

Pięć milionów noworodków i ich matek w Indiach otrzyma lepszy dostęp do ochrony zdrowia, żywienia, wody i urządzeń sanitarnych, dzięki pomocy i wpłacie osiemdziesięciu milionów dolarów przez Fundację IKEA na rzecz UNICEF.  

Darowizna ulepszy programy na rzecz zdrowia i edukacji w zmarginalizowanych społecznościach dziesięciu państw, które ogłosiła w tym tygodniu Organizacja Narodów Zjednoczonych.

Jedna dotacji w wysokości 39,5 mln euro (około 53,3 mln dolarów) pomoże niemowlętom i ich matkom w zmniejszeniu śmiertelności, a także liczbie osób niedożywionych w trzynastu państwach. Drugi grant w wysokości 20,7 mln euro (około 28 mln dolarów) umożliwi dzieciom z dziesięciu państw otrzymanie lepszej edukacji i korzyści z programu rządowego, mającego zapewnić bezpieczne środowisko dla dzieci żyjących w trudnych warunkach.

Założona w 1982 roku, przez szwedzką firmę meblową, Fundacja IKEA na swojej stronie internetowej pisze, że ma na celu rozwiązać problem pracujących dzieci, a także współpracować z głównymi partnerami w celu promowania edukacji i praw dziecka.
Wkład, który na dzień dzisiejszy wnosi łącznie Fundacja IKEA w pracę UNICEF w Indiach to 158 mln euro (213 mln dolarów) i ma na celu osiąganie rezultatów do 2018 roku.

 

Źródło: http://www.goodnewsnetwork.org/civics/ikea-donates-81mil-to-india-children-via-unicef.html

 

Dobre Wiadomości

Dodaj komentarz