fbpx

Polska wygrała w prestiżowym rankingu, pokonując wakacyjne raje

Choć Polacy z zapałem podróżują po świecie, nie należy zapominać o unikalnych atrakcjach turystycznych naszego kraju. Fakt ten nie umyka uwadze zagranicznych podróżników, którzy doprowadzili Polskę na szczyt renomowanego amerykańskiego rankingu.

W 2022 roku sektor turystyki zagranicznej w Polsce doświadczył wielu wyzwań. Wojna za naszą wschodnią granicą spowodowała gwałtowny spadek rezerwacji. Na szczęście, sytuacja stopniowo zaczęła się poprawiać, a turyści coraz śmielej wracali do naszego kraju. Wygląda na to, że ich liczba w najbliższym czasie może jeszcze wzrosnąć.

Polska triumfuje w prestiżowym rankingu, a to wszystko dzięki turystom

USA Today, amerykański magazyn znany z ciekawych zestawień turystycznych, 19 maja opublikował wyniki rankingu 10 Best Readers’ Choice 2023. Polska, dzięki poparciu czytelników, zdobyła tytuł Najlepszej Budżetowej Destynacji Międzynarodowej.

Ogromną radość z tego sukcesu wyraził Rafał Szmytke, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

—Polska znów stanęła na podium prestiżowego międzynarodowego rankingu. W ubiegłym roku odnotowaliśmy wzrost liczby amerykańskich turystów o 6 procent w porównaniu do rekordowego roku 2019. Duży wpływ na te osiągnięcia miały działania Polonii i organizacji polonijnych, które stanowią naturalnych ambasadorów naszego kraju. Mam nadzieję, że te wyróżnienia zwiększą liczbę zagranicznych turystów odwiedzających Polskę — stwierdził.

Polska wyprzedziła znane turystyczne cele, jak Bali, Turcja czy Chorwacja

Należy podkreślić, że konkurencja, z którą musiała się zmierzyć Polska, była silna i zdecydowanie bardziej popularna wśród turystów. Użytkownicy mieli do wyboru aż 20 krajów, a głosowanie zakończyło się 8 maja. Oficjalne wyniki ogłoszono jednak dopiero po 11 dniach.

Na drugim miejscu rankingu uplasowała się włoska Sycylia, a trzecie miejsce zdobył dobrze Amerykanom znany Meksyk. Na czwartej pozycji znalazła się Kostaryka, a piąte miejsce zajął kraj, który cieszy się dużą popularnością wśród Polaków – Chorwacja.

Polska zdobyła również więcej punktów niż niektóre prawdziwe raje turystyczne — Bali, Tajlandia, Peru czy Filipiny. Dziesiątkę finalistów zamyka kolejny kraj, gdzie Polacy lubią podróżować — Turcja.

To już kolejne zwycięstwo Polski w renomowanym rankingu

Należy dodać, że to nie jest pierwsza sytuacja, gdy Polska zdobywa międzynarodowe uznanie. W styczniu sekcja podróżnicza CNN przygotowała ranking miejsc, które warto odwiedzić w 2023 roku. I ponownie, nasz kraj zajął w nim prestiżowe pierwsze miejsce.

Co więcej, w lutym, stolica Polski — Warszawa, zdobyła pierwsze miejsce w prestiżowym konkursie European Best Destinations. Dzięki temu nasze miasto uzyskało tytuł najlepszego miejsca turystycznego na 2023 rok. Za Warszawą, w rankingu znalazły się takie miasta jak Praga, Wiedeń czy Ateny.

Źródło: 10best.com

Dodaj komentarz