fbpx

Niezwykła przyjaźń psa i gołębia, są nierozłączni

Ta para wywołuje wiele pozytywnych emocji – zwierzaki przytulają się do siebie, jakby pochodziły z tego samego miotu lub gniazda. Pies rasy chihuahua i gołąb, spotkali się w The Mia Foundation, od tamtej pory są nierozłączni.

The Mia Foundation jest organizacją non-profit, której celem działania jest pomoc zwierzętom z wadami wrodzonymi. Gołąb Herman trafił do fundacji kilka lat temu po tym, jak znaleziono go nieruchomego w salonie samochodowym. Po rehabilitacji ptak odzyskał siły, jednak już nigdy nie odzyskał zdolności latania. Przypuszcza się że gołąb został zaatakowany przez Wirus Zachodniego Nilu, lub doznał innego urazu który spowodował uszkodzenie mózgu. Mimo, że ptak nie lata, jest regularnie zabierany na zewnątrz. Na jednym z takich spacerów poznał 8-tygodniowego pieska chihuahua o imieniu Lundy.

Lundy trafiła do fundacji, gdy miała zaledwie 4 tygodnie. Psa oddał jeden z hodowców z Południowej Karoliny. Maleńki piesek miał problemy z chodzeniem, a mężczyzna nie był zdolny do opieki nad nim.

Lundy i Herman od razu przypadli sobie do gustu.

– Sposób, w jaki się komunikowali był niesamowicie słodki – mówi Sue Rogers, założycielka fundacji. Jak dodaje, nie jest już pewna, czy Herman to „on”, po tym, jak zobaczyła matczyne zachowanie ptaka.

Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć, obrazujących tą nietypową przyjaźń.

Źródło: facebook.com/LoveForMiaCleftPalateChihuahua

Dodaj komentarz