fbpx

Organizm 17-dniowego dziecka samodzielnie zwalczył koronawirusa

Dziewczynka przyszła na świat 5 lutego w szpitalu w Wuhan – epicentrum epidemii koronawirusa. Niemowlę jest najmłodszą osobą w Chinach, której udało się pokonać chorobę.

U matki zdiagnozowano koronawirusa tuż przed narodzinami jej dziecka. Po 4 dniach u noworodka również wykryto patogen. Na oddziale neonatologicznym doktor Zeng Lingkong i jego zespół przez całą dobę opiekowali się dziewczynką.

Organizm noworodka sam zwalczył koronawirusa

Dziewczynka poddana została kwarantannie, aby uchronić inne dzieci przed infekcją. U 17-dniowego dziecka nie wystąpił żaden z poważniejszych objawów związany ze śmiertelną chorobą, która przypomina zapalenie płuc.

Doktor Zeng i jego zespół nie podawali noworodkowi żadnych leków przeciwwirusowych. Dziewczynka nie miała trudności w oddychaniu, nie gorączkowała. Jej stan był stabilny i nie ulegał pogorszeniu więc nie przepisywano żadnych leków.

Mama dziecka pozostaje w kwarantannie, ale noworodek wrócił już do domu. Po 16 dniach dziecku wykonano dwa testy na obecność koronawirusa. Oba wyniki były negatywne.

Źródło: dailymail.co.uk

Dodaj komentarz