fbpx

Polski producent piwa przekazuje 2 mln zł na walkę z pandemią. Dla szpitali i małych firm

Do walki z pandemią koronawirusa w Polsce, dołączyła spółka piwowarska Van Pur, producent marek takich jak Łomża, Karpackie czy Cortes. Firma przekaże 2 mln zł: milion na wsparcie szpitali, a drugi dla małych i średnich przedsiębiorstw, które przechodzą terasz trudny okres w związku z ograniczeniem ruchu.

Van Pur to jedna z największych niezależnych polskich spółek piwowarskich, ma swoje zakłady w Łomży, Rakszawie, Zabrzu, Koszalinie, Jędrzejowie i Stalowej Woli.

Zarząd firmy podjął decyzję o przekazaniu 1 mln zł na wsparcie najbardziej potrzebujących szpitali w okolicach zakładów należących do grupy. Kwota zasili środki służby zdrowia na zakup najważniejszego sprzętu medycznego, środków ochrony oraz wsparcie personelu.

“Wyrażamy najwyższy szacunek dla wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy dzielnie walczą z zagrożeniem epidemicznym. Mając na uwadze bardzo trudną sytuację, zdrowie naszych klientów, pracowników i ich rodzin, podjęliśmy decyzje o przekazaniu dwóch milionów złotych na pomoc szpitalom oraz małym i średnim przedsiębiorstwom” – napisała w oświadczeniu prezes Van Pur S.A. Jagoda Iwańczuk.

“W tym szczególnym momencie, każda pomoc, nawet ta najmniejsza będzie bardzo ważna. Naszymi działaniami chcielibyśmy zainspirować również innych, aby w ramach swoich możliwości wsparli polskich przedsiębiorców. Wierzymy, że razem, solidarnie możemy wiele” – podkreśla Iwańczuk.

Van Pur S.A dołącza do grona firm i osób publicznych, które zdecydowały się wesprzeć walkę z koronawirusem. Wcześniej 1 mln zł na ten cel przekazała katowicka firma Agata Meble.

Dodaj komentarz