fbpx

WOŚP przekazała 20 mln złotych na walkę z koronawirusem: kupione zostaną środki ochronne oraz sprzęt do testów

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała już prawie 20 milionów złotych na walkę z koronawirusem. Większa część, bo aż 16 mln złotych, wydana zostanie na zakup Indywidualnych Pakietów Ochrony Biologicznej, które potrzebne są lekarzom, pielęgniarkom i całemu personelowi medycznemu w pomocy zakażonym pacjentom.

Prezes Fundacji WOŚP poinformaował na portalu społecznościowym, że zamówionych zostało aż 50 tysięcy pakietów, na które składają się: kombinezon, buty, panoramiczne gogle, rękawiczki czy worek na odpady, “czyli to, czego dzisiaj najbardziej potrzebują walczący z koronawirusem lekarze i personel medyczny”. Indywidualne Pakiety Ochrony Biologicznej zostały zakupione w Chinach. Do Polski powinny trafić w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekazała prawie 20 mln złotych na walkę z koronawirusem

“Fundacja WOŚP przeznaczyła na ten zakup blisko 16.000.000 złotych. Jednocześnie informujemy, że stworzyliśmy fundusz interwencyjny, wychodząc naprzeciw propozycjom bardzo wielu firm, które chciałyby wspomóc walkę z koronawirusem. W pierwszym szeregu stanęli nasi partnerzy, z którymi od wielu lat współpracujemy. Kolejną ważną i dobrą wiadomością jest, że polskie laboratorium Oncolab przy Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, całkowicie wyposażone w sprzęt przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, od dziś zaczyna wykonywać testy na koronawirusa. (…) Dziękujemy za ogrom Waszego wsparcia w mailach, sygnałach nadsyłanych do Fundacji. O wszystkich działaniach na bieżąco informujemy Ministra Zdrowia prof. Łukasza Szumowskiego.”

  • napisał Jurek Owsiak. Prezes Fundacji zaznacza, że WOŚP chce wesprzeć także przeprowadzanie testów na koronawirusa. Fundacja zadeklarowała zakup specjalistycznego urządzenia – analizatora, który pozwoli wykonywać testy z próbek na trzy zmiany.

Dodaj komentarz