fbpx

Sroka nauczyła się szczekać jak pies, aby komunikować się ze swoją przyjaciółką

Dwie przyjaciółki, Peggy i Molly, mieszkają razem w Queensland w Australii. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że Peggy to pies rasy Staffordshire Terrier, a Molly to dzika sroka. Ich niezwykła relacja zdobyła serca internautów.

Właściciele zwierząt, Juliet i Reece, podzielili się filmem, na którym widać ich pupile. Jak twierdzi kobieta, jej młody pies zazwyczaj bał się ptaków, ale w tym przypadku to on sam zwrócił uwagę na srokę. Co ciekawe, w pobliżu nie było zaniepokojonych rodziców ptaka. Przez tydzień właściciele martwili się, że mały ptak nigdy nie odzyska sił. Ptak cały czas spał i prawie nic nie jadł, a pies siedział bez przerwy obok.

Gdy sroka zaczęła odzyskiwać siły, nadano jej imię i oddano wolność. Właściciele celowo pozostawiali otwarte okna i regularnie wyprowadzali Molly na dwór. Jednak ptak nie wykazywał ochoty na opuszczenie domu. Peggy tak zaopiekowała się pisklęciem, że zdecydowała się je adoptować. Zaczęła nawet produkować mleko.

Molly zaczęła naśladować psie zachowanie swojej “matki”.

Interesujące jest to, że jej zwyczaj szczekania przez długi czas wprowadzał właścicieli w błąd. Nauczyli zwierzę, aby nie szczekało bez powodu i zawsze denerwowało ich, gdy słyszeli niespodziewane ujadanie. Prawda wyszła na jaw, gdy razem z Peggy wybrali się na spacer, a w domu nadal słychać było psie odgłosy.

Juliet i Reece wciąż mają nadzieję, że Molly odnajdzie swoje dzikie korzenie, chcieliby, aby zbudowała gniazdo gdzieś w pobliżu. Jednak na razie Molly wydaje się zadowolona ze swojej obecnej rodziny i nie planuje zmienić swojego życia.

Dodaj komentarz