fbpx

Urodziła się w więzieniu. 18-latka jesienią rozpoczyna studia na Harvardzie

Aurora Sky Castner przyszła na świat w więzieniu. Jej matka nie była w stanie się nią zająć. Aurora odkąd pamięta, chciała studiować prawo. Teraz jej marzenie staje się rzeczywistością, ponieważ już tej jesieni zacznie edukację na jednym z najbardziej renomowanych uniwersytetów na świecie.

Aurora Sky Castner, która skończyła właśnie 18 lat, mieszka w miasteczku Conroe, blisko Houston w Teksasie. Dziewczyna skończyła niedawno edukację w szkole średniej.

Jako dziecko, Aurora nie miała łatwego życia. Przyszła na świat w więzieniu w hrabstwie Galveston, gdzie jej matka odsiadywała wyrok. To jej ojciec, samotnie zmagający się z rolą rodzica, zabrał ją z tamtego miejsca. Aurora, w wolnych chwilach, oddawała się lekturze. Jej zamiłowanie do czytania nie umknęło uwadze nauczycieli, którzy zasugerowali, że młoda dziewczyna mogłaby skorzystać z programu edukacyjnego. Program ten opierał się na tworzeniu relacji pomiędzy dziećmi potrzebującymi opieki, miłości a mentorami, którzy zaangażowaliby się w ich wychowanie. W ten sposób Aurora spotkała Monę Hamby.

“Przeczytałam artykuł, który napisała. Jej bohaterką była Rosa Parks, ulubionym daniem tacos, a w wolnym czasie najchętniej oddawała się czytaniu. Pomyślałam, że jest mądrą dziewczynką” – opowiada Mona.

Mona wspomina również chwilę, kiedy po raz pierwszy zabrała Castner na kampus. “Powiedziała mi: “Byłam w więzieniu”. Odpowiedziałam, że to niemożliwe i postanowiłam jej pomóc. Zasługiwała na to. Kiedy pojechałam z nią na kampus Harvardu, zaparło jej dech w piersiach” – wyjaśnia Hamby.

Kobieca inspiracja

Mona stała się nieodłącznym elementem życia Aurory, a jej wkład miał kluczowe znaczenie dla osiągnięcia przez dziewczynę wielkiego sukcesu.

Mona i Aurora spotykały się regularnie na tygodniowych lunchach w ramach szkolnego programu edukacyjnego. Hamby oferowała młodej dziewczynie mnóstwo praktycznych porad. Rozmawiała z nią o przyszłości, brała ją na zakupy, do salonu fryzjerskiego, czy na spacery. To także dzięki niej Aurora otrzymała swoje pierwsze okulary korekcyjne.

“Znajdowałam się w zupełnie innym otoczeniu od tego, w którym dorastałam, ale to nie było nic złego. Wszystko, czego nauczyła mnie Mona, było równie cenne jak moje wcześniejsze doświadczenia” – mówi Aurora.

Niedawno 18-letnia dziewczyna świętowała ukończenie szkoły średniej w towarzystwie ojca, mentorki, która od lat była jej oparciem, oraz grupy przyjaciół. Aurora otrzymała dyplom z wyróżnieniem, a przez cały okres edukacji była aktywna w organizacji Akademia Nauki i Zdrowia w Liceum Conroe.

Teraz jest pełną energii młodą kobietą, która z radością realizuje swoje marzenia.

Dodaj komentarz