fbpx

Stanisław Lem podbija świat gier

Gra “The Invincible”, inspirowana powieścią “Niezwyciężony” Stanisława Lema, jest nowym, cieszącym się dużą uwagą projektem polskiego studia gier Starward Industries. Zrodzona z pasji do literatury science fiction i miłości do gier, “The Invincible” ma na celu wprowadzenie graczy w wyjątkowe, futurystyczne uniwersum jednego z najważniejszych polskich autorów XX wieku.

“The Invincible” to gra opowiadająca o załodze statku kosmicznego, który rozbił się na tajemniczej, odległej planecie pełnej nieznanych form życia. Przy wykorzystaniu technologii z przyszłości, gracze muszą odkrywać i zrozumieć tę nieznaną cywilizację, jednocześnie starając się przetrwać i odszukać zaginionych członków załogi.

Projekt ten jest wyjątkowy na kilka sposobów. Przede wszystkim, to jedna z nielicznych gier, które są bezpośrednio inspirowane literaturą – w tym przypadku, powieścią Stanisława Lema, znanego na całym świecie mistrza science-fiction. Drugą unikalną cechą jest fakt, że gra jest opracowywana przez polskie studio gier, Starward Industries, które złożone jest z doświadczonych deweloperów znanych z takich tytułów jak “The Witcher”, “Dead Island” i “Cyberpunk 2077”.

“The Invincible” oferuje unikalne podejście do gatunku gier przygodowych z elementami survivalu. Gracze muszą wykorzystywać dostępną im technologię do eksploracji świata gry, jednocześnie decydując o kolejnych krokach w fabule, które kształtują dalsze losy postaci. Oprócz przetrwania na nieprzyjaznej planecie, duże znaczenie ma interakcja z innymi członkami załogi oraz odkrywanie tajemnic planety.

Gra zwraca szczególną uwagę na tworzenie atmosfery i klimatu opartego na literackim oryginale. Świat gry jest zaprojektowany w taki sposób, aby oddać poczucie zagrożenia, tajemnicy i obcości, które dominują w powieści Lema. Ponadto, twórcy gry dokładają wszelkich starań, aby zapewnić wysoki poziom realizmu i detali, zarówno w kwestii projektu świata, jak i mechaniki gry.

“The Invincible” jest jednym z najbardziej oczekiwanych projektów w branży gier wideo, a polskie studio Starward Industries zdaje się idealnym zespołem do przekształcenia powieści Lema w interaktywną formę rozrywki. Gra ma szansę nie tylko zainteresować miłośników gier wideo, ale także przyciągnąć nowe osoby do twórczości jednego z najważniejszych polskich pisarzy, Stanisława Lema. Mimo że data premiery gry nie jest jeszcze znana, wiadomo, że twórcy wkładają dużo pracy i pasji w projekt, aby dostarczyć graczom niezapomnianych wrażeń.

Gra “The Invincible” miała kilka razy przesuwany termin premiery, ale twórcy planują obecnie wypuścić ją na rynek w 2023 roku. Gra będzie dostępna na PC, PlayStation 5 oraz Xbox Series X/S.

Dodaj komentarz