fbpx

100-letni weteran II wojny światowej został gwiazdą TikToka

100-letni weteran II wojny światowej, Jake Larson, zwany na TikToku jako „Papa Jake”, zyskał ogromną popularność. Jego profil obserwuje ponad 616 tysięcy fanów. Główną treścią jego kanału są fascynujące opowieści o doświadczeniach wojennych oraz istotne momenty z jego osobistego życia.

Larson, amerykański weteran, podbił serca użytkowników TikToka, zdobywając ponad 7,7 miliona polubień swoich postów. Zachęcony przez swoją wnuczkę do podzielenia się swoimi historiami założył konto na TikToku. Jego kanał stał się źródłem inspiracji i edukacji dla młodego pokolenia.

Niedawno Larson odwiedził Normandię, miejsce, które odgrywało kluczową rolę w jego doświadczeniach wojennych. Był to ten sam obszar, gdzie 6 czerwca 1944 roku, znanego jako D-Day, rozpoczęła się operacja „Overlord”. Larson, jeden z wielu amerykańskich żołnierzy, którzy wylądowali na plaży Omaha, stawiał czoła straszliwym wyzwaniom, próbując przedrzeć się przez deszcz ognia z karabinów maszynowych.

Podczas tej wizyty do Normandii, Larson doświadczył swojej rosnącej popularności, gdy był otoczony przez grupę młodych fanów. Chętnie z nimi rozmawiał, robił sobie z nimi zdjęcia i rozdawał autografy.

— Jestem tylko chłopcem ze wsi, a teraz zostałem gwiazdą na TikToku. Jestem legendą! Nie planowałem tego, tak się po prostu stało — powiedział Larson w rozmowie z Associated Press.

Larson, jak przypomniał „New York Post”, dołączył do amerykańskiej armii już w 1938 roku. Miał wtedy tylko 15 lat, więc musiał skłamać na temat swojego wieku.

Po słynnym D-Day, Larson kontynuował swoją służbę wojskową, uczestnicząc m.in. w bitwie o Ardeny.

W czasach, gdy coraz mniej jest żyjących weteranów II wojny światowej, Larson przekazuje swoje doświadczenia młodemu pokoleniu, korzystając z nowoczesnych technologii.

https://www.tiktok.com/@storytimewithpapajake/video/7179645794428030254

Dodaj komentarz